• Nasze rekomendacje
  •  
    CO WARTO PRZECZYTAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?
    Dziś Lucile poleca wiersz bonkrety
    pt. "Spisane będą" (dyptyk)

UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"

Najcenniejsze na świecie

Tu piszemy powieści w odcinkach

Moderatorzy: Gorgiasz, skaranie boskie

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Najcenniejsze na świecie

#11 Post autor: Alicja Jonasz » śr sie 29, 2018 11:51 am

nie jestem recenzentem, ale czytelnikiem; dużo czytam, nawet czasem to, co okrutnie mnie męczy jałowością treści i beznadziejnością stylu; to, co piszesz, nie jest dla mas, ale o tym wiesz; po tę książkę sięgną nieliczni i nie dlatego, że jest zła, ale wymaga od czytelnika "myślenia".
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

szczepantrzeszcz

Najcenniejsze na świecie

#12 Post autor: szczepantrzeszcz » śr sie 29, 2018 9:32 pm

Cieszy mnie Twoja wizyta bardzo.

Niepotrzebnie się martwisz stanem czytelnictwa, jest jaki jest i z czegoś to wynika. Staram się nie oceniać ogółu w oparciu o to, że kiedyś czytano więcej, a teraz czyta się mniej. Nośnik i forma uległy zmianie, atrakcji przybyło, to i potrzeby zróżnicowane.

Do długich tekstów na forach sięga się rzadko - łatwo wytłumaczyć potrzebą dyskusji. Jak chcę czytać książkę, to biorę do ręki, otwieram i czytam. Wywijanie myszą w Internetach ma inny cel. Pomijając mniejszość, dla której forum jest wyłącznie miejscem, aby się zaprezentować i (ewentualnie) usłyszeć wyrazy podziwu, ludzie klikają, bo chcą pogadać na konkretny temat. Aby pogadać, trzeba (zazwyczaj) coś przeczytać. Mając do wyboru tekst krótki i długi, wybierają ten pierwszy, bo szybciej można mieć to, po co się przyszło.

Cieszę się, że mój tekst "dla chłopczyków" przypadł do gustu. Jak wrzucę tekst "dla dziewczynek", trochę krótszy, nie omieszkam o opinię poprosić.

Awatar użytkownika
eka

Najcenniejsze na świecie

#13 Post autor: eka » ndz wrz 09, 2018 7:00 pm

Miałam, pamiętasz, problem ze statusem Poety, ale teraz wszystko jasne. Poeta <----- narrator -----> Autor.
Bardzo ciekawa opowieść. Gdybym miała zgadywać, określiłabym powieść jako autobiograficzną. Ze szczyptą magii, co przecież nie dziwi, bo Bieszczad ma ją w sobie. Oba ważne odniesienia do historii, tej dawnej bieszczadzkiej, jak i niemal współczesnej, solidarnościowo-esbeckiej bardzo umiejętnie wplecione w narrację.
Bohaterowie niepapierowi, fabuła wartka, dialogi bez sztuczności, punkty kulminacyjne trzymają w napięciu, styl barwny...
I happy end.

:kofe:
Bardzo dobra proza godna polecenia.

szczepantrzeszcz

Najcenniejsze na świecie

#14 Post autor: szczepantrzeszcz » śr wrz 12, 2018 10:14 pm

Z tą autobiograficznością (a może z autobiografizmem) przesadziłaś. Poeta, to taki typ, który zawsze wzbudzał moją sympatię, kiedy szlakami wędrowałem. Czasem szorstki, często niezręczny w kontaktach z innymi, ale zawsze porządny gość. Teraz Poeta znalazł się na życiowym zakręcie. Tworylny rozrabia, ktoś szarpnął duszę zmarłego na naszą stronę, Poeta zakończył (nie mylić z ukończył) studia, ktoś szuka pomsty za to, co się działo na Wołyniu w 1943 i jeszcze Ela (ta od swetra) w ciąży. Na razie stron dwieście z okładem, a końca nie widać.

Cieszę się, że podobało Ci się w taki właśnie sposób.

Pozdrawiam z Gór Bukowych.

Awatar użytkownika
eka

Najcenniejsze na świecie

#15 Post autor: eka » czw wrz 13, 2018 6:40 pm

Panie z Bukowych Gór... daj poczytać. Zaintrygowałeś tym skrótem. Bardzo.
Da się? Proszę.

szczepantrzeszcz

Najcenniejsze na świecie

#16 Post autor: szczepantrzeszcz » czw wrz 13, 2018 10:30 pm

Dwa fragmenty, które wrzuciłem pod wspólnym hasłem "Smród" pochodzą z tego właśnie tekstu. Do osiągnięcia całości daleko, ale jak znajdę coś, co będzie tekstem jako tako zamkniętym, wrzucić nie omieszkam.

Góry Bukowe przypominają trochę Sądeczczyznę, a trochę Kotlinę Kłodzką.

Awatar użytkownika
eka

Najcenniejsze na świecie

#17 Post autor: eka » pt wrz 14, 2018 5:14 pm

szczepantrzeszcz pisze:
czw wrz 13, 2018 10:30 pm
Do osiągnięcia całości daleko, ale jak znajdę coś, co będzie tekstem jako tako zamkniętym, wrzucić nie omieszkam.
Bardzo się cieszę z tej obietnicy.

Jakieś zdjęcie w załączniku? Piękne są, prawda?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĄG DALSZY NASTĄPI”