• Nasze rekomendacje
  •  
    CO WARTO PRZECZYTAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?
    Dziś Lucile poleca wiersz Alka Osińskiego
    pt. "Neologizmy"
    Dodatkowo Gloinnen poleca opowiadanie szczepantrzeszcza
    pt. Rumcajs, najlepsze miejsce do życia i Pani Szymborska

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"

Kto krzywdzi dzieci?

Wolne wypowiedzi i dyskusje.
Uwaga! Nie zawsze cenzuralne
Na tym forum możliwe jest pisanie bez logowania
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#1 Post autor: Gloinnen » śr cze 12, 2019 11:26 pm

Chciałabym uświadomić galopujące kodziarstwo, że nie tylko stada pedofilów w sutannach krzywdzą dzieci. Zarzucono mi, że się czepiam nauczycieli i piszę o nich kocopoły.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24 ... zynka.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ktora.html
https://kobieta.onet.pl/dziecko/11-latk ... ly/wqle6ec

Wkleiłam kilka linków, na wypadek jakby któryś nie działał.

Nie tak dawno ktoś mnie na tym forum wyśmiewał, gdy walczyłam o to, aby zamiast zajmować się wygłupami księży, edukować społeczeństwo co do autyzmu.
Ciekawa jestem, czy panowie Sekielscy kiedykolwiek zainteresują się znęcaniem nad dziećmi z Zespołem Aspergera (i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu) w szkołach i tym co wyprawiają tzw. pedagodzy i kadra... Żeby nie było - nie wszyscy. Mój syn (też Aspi) chodzi do bardzo dobrej szkoły, ma sensownych nauczycieli, kompetentnych terapeutów i wspaniałą nauczycielkę wspomagającą. Szkoda, że nie każdy ma takie szczęście. Większość autystycznych uczniów i ich rodziców niestety, przechodzi prawdziwą gehennę.
Ale kto o tym powie? Przecież teraz nauczyciele jako masa do zmanipulowania, potrzebni są na przedwyborczy wrzesień...
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#2 Post autor: skaranie boskie » czw cze 13, 2019 9:44 pm

Pokazałaś nam trzy linki do artykułów mówiących o tej samej sprawie. Mogło to sugerować ogromną ilość podobnych przypadków. Tymczasem mowa o jednym. Oczywiście to i tak o jeden za dużo i z tym polemizować nie zamierzam. Nie o sam przypadek jednak chodzi, jeśli mamy go zestawić z plagą pedofilii w KRK. Zauważ, że jeden z pokazanych artykułów kończy się dość interesującą puentą:

"Dzień po wizycie dziennikarzy z programu TVN Uwaga w urzędzie, wójt zawiesił dyrektora. Jego obowiązki przekazał nowej osobie, niezwiązanej z lokalnym środowiskiem. Sprawą zajęła się prokuratura. Także w kuratorium toczy się postępowanie wobec dyrektora."

Konia z rzędem temu, kto wskaże mi podobną puentę w sprawie, w której krzywdzicielem jest "nauczyciel" w sutannie. W przypadku tych panów, sprawy były ukrywane, rozmydlane, wreszcie tuszowane, a sprawcy miast do prokuratora trafiali do innej parafii, gdzie przez nikogo nie niepokojeni, dalej uprawiali swój niecny proceder. Glo, zmień proszę sposób myślenia i odbierania rzeczywistości. Nikt nie neguje twierdzenia, że nie tylko Kościół jest siedliskiem różnych dewiacji, nie tylko jego funkcjonariusze krzywdzą dzieci. Problem leży w tym, że cała instytucja chroni dewiantów i przestępców, pozwala im spokojnie zaspokajać swe chuci, nawet pomimo wyroku skazującego, choć akurat taki przytrafia się niezmiernie rzadko, delikwenci bowiem niemal nigdy nie trafiają w objęcia prokuratora. Kolesie z mafii potrafią ich skutecznie ukryć, a to zapewne (podkreślam "zapewne" nie "z pewnością") z obawy, by przy okazji ewentualnego dochodzenia nie ujrzały światła dziennego i ich - aktualne, bądź zadawnione - grzeszki.

A jakże pięknie wyglądałby w gazecie tekst o poniższej treści:

"Dzień po zgłoszeniu przez rodziców domniemania pedofilii, miejscowy biskup zawiesił proboszcza, jego obowiązki powierzając osobie niezwiązanej z lokalnym środowiskiem. Sprawą zajęła się prokuratura. Także w kurii toczy się postępowanie wobec księdza oskarżonego o pedofilię."

Uwierz mi, że nie napisałbym ani jednego krytycznego artykułu o pedofilii w KRK (zapewne i media nie miałyby pożywki), gdyby każdy przypadek kończył się taką puentą. I o to tutaj chodzi, a nie o wskazywanie kleru, jako jedynej grupy popełniającej przestępstwa wobec dzieci. Jaśniej się chyba nie da, ale mam nadzieję, że w końcu zrozumiesz.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.

[email protected]

Awatar użytkownika
Gunnar

Kto krzywdzi dzieci?

#3 Post autor: Gunnar » sob cze 15, 2019 9:09 pm

Gloinnen pisze:
śr cze 12, 2019 11:26 pm

Nie tak dawno ktoś mnie na tym forum wyśmiewał, gdy walczyłam o to, aby zamiast zajmować się wygłupami księży, edukować społeczeństwo co do autyzmu.
Ciekawa jestem, czy panowie Sekielscy kiedykolwiek zainteresują się znęcaniem nad dziećmi z Zespołem Aspergera
A co ma jedno do drugiego?
Ksiądz pedofil jest ok, bo nauczyciel znęcał się nad dzieckiem?

Poza tym jeśli dla Ciebie wykorzystywanie seksualne dzieci przez duchownego jest "wygłupem" to chyba coś tu jest nie halo.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#4 Post autor: Gloinnen » ndz cze 16, 2019 7:52 pm

Kolejny przypadek, kiedy szkoła próbowała leczyć autyzm u dziecka sądem, kuratorem i policją.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,2490 ... bo-ma.html
Gunnar pisze:
sob cze 15, 2019 9:09 pm
A co ma jedno do drugiego?
Ksiądz pedofil jest ok, bo nauczyciel znęcał się nad dzieckiem?

Poza tym jeśli dla Ciebie wykorzystywanie seksualne dzieci przez duchownego jest "wygłupem" to chyba coś tu jest nie halo.
Nawiązałam do dyskusji sprzed jakiegoś czasu, w której zwróciłam uwagę na to, że pewien bardzo znany opiniotwórczy portal informacyjny podczas Światowego Dnia Autyzmu nie napisał nawet najmniejszej zajawki na ten temat, a skupił się na paleniu książek przez księdza (kilkanaście różnych artykułów, niusów, wypowiedzi celebrytów, opinii i opinii o opiniach.

O ile pedofilia to przestępstwo, palenie książek uznałam za wygłup.

/B. Zadura

Awatar użytkownika
Gunnar

Kto krzywdzi dzieci?

#5 Post autor: Gunnar » ndz cze 16, 2019 8:02 pm

Gloinnen pisze:
> Nawiązałam do dyskusji sprzed jakiegoś czasu, w której zwróciłam uwagę na
> to, że pewien bardzo znany opiniotwórczy portal informacyjny podczas
> Światowego Dnia Autyzmu nie napisał nawet najmniejszej zajawki na ten
> temat, a skupił się na paleniu książek przez księdza (kilkanaście różnych
> artykułów, niusów, wypowiedzi celebrytów, opinii i opinii o opiniach.
>
> O ile pedofilia to przestępstwo, palenie książek uznałam za wygłup.

A to zwracam honor.
Muszę się zgodzić, że media goniąc za sensacją z błahego wydarzenia zrobią XX newsów.
Pierwsze coś opiszą a potem XX artykułów co o tym sądzi taki czy inny celebryta.
Ale to już tak przypadłość współczesnych mediów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#6 Post autor: Gloinnen » ndz cze 16, 2019 8:07 pm

skaranie boskie pisze:
czw cze 13, 2019 9:44 pm
Pokazałaś nam trzy linki do artykułów mówiących o tej samej sprawie
Napisałam wyraźnie, że wklejam trzy, bo może któryś nie zadziała. Czasem tak jest. Poza tym nie we wszystkich są wszystkie informacje.
skaranie boskie pisze:
Glo, zmień proszę sposób myślenia i odbierania rzeczywistości.
Ale zrozum, że ja nie walczę z tym, aby zwalczać i napiętnować pedofilię wśród księży katolickich, tylko z tym, aby rozpowszechniać wizerunek księdza jako pedofila w sutannie, sugerować podprogowo, że jedyne, przed czym należy chronić nasze dzieci, to księża i kościół.
Ciekawe, czy wiesz, jakie ogólne reakcje społeczne wywołała sprawa zabójstwa tej dziewczynki z Mrowin. 80-90% komentarzy pod wszelkimi artykułami na ten temat były mniej więcej tego typu: "Niech policja szuka na plebanii", albo "Niech proboszczowi pobiorą DNA", albo "To na pewno ksiądz ją wywiózł po lekcji religii"... Ja wiem, że dla Ciebie to powód do radości: cel osiągnięty, Polacy mają już wdrukowaną odpowiedź na pytanie, kto krzywdzi dzieci.
A ja będę z uporem godnym przegranej sprawy usiłowała pokazać, że dzieci mogą krzywdzić nie tylko księża-pedofile. Trauma wielu dzieci takich ,jak ta dziewczynka, nad którymi nauczyciele znęcają się psychicznie i fizycznie, jest według mnie co najmniej porównywalna. A wystarczy wejść na dowolne forum dla rodziców dzieci autystycznych lub na stronę stowarzyszenia, żeby poczytać, co wyprawiają nauczyciele z takimi uczniami.
skaranie boskie pisze:
wskazywanie kleru, jako jedynej grupy popełniającej przestępstwa wobec dzieci.
Właśnie się mylisz. Być może tak, Tobie o to chodzi, natomiast nie o to chodzi antykościelnemu lobby. Chyba nie jesteś aż tak naiwny, żeby wierzyć, że im bezinteresownie chodzi o sprawiedliwość i prawdę (ups...). Im chodzi o zniszczenie kościoła, co Ciebie pewnie cieszy, albo jest ci obojętne, ale przynajmniej nie mów, że w tym kogoś obchodzi krzywda dzieci lub pociągnięcie do odpowiedzialności winnych tej krzywdy.

Skądinąd, zawieszenie dyrektora przez wójta - co to da?

/B. Zadura

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#7 Post autor: Gloinnen » ndz cze 16, 2019 8:07 pm

Gunnar pisze:
ndz cze 16, 2019 8:02 pm
Pierwsze coś opiszą a potem XX artykułów co o tym sądzi taki czy inny celebryta.
:)

/B. Zadura

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Kto krzywdzi dzieci?

#8 Post autor: skaranie boskie » ndz cze 16, 2019 9:27 pm

Gloinnen pisze:
ndz cze 16, 2019 8:07 pm
Skądinąd, zawieszenie dyrektora przez wójta - co to da?
A to, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie jest dyrektorem. Znaczy jest tylko nominalnie, ale nie może pełnić tej funkcji.
Gdyby tak postępowano z nauczycielami w sutannach... Ale tu wójt nie ma nic do powiedzenia, poza płaceniem pensji panu katechecie. Decyzja należy do biskupa, ten jednak woli zachowawczo milczeć. Parafrazując - prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż funkcjonariusz KRK przyzna, że coś w jego instytucji jest nie w porządku. Przecież to Kościół Boży. Święty i nieomylny....
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.

[email protected]

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”