• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Poezja Hosanny

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Hosanna
Posty: 1860
Rejestracja: 24 cze 2012, 13:50

Poezja Hosanny

#1 Post autor: Hosanna » 24 wrz 2020, 23:18


Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Poezja Hosanny

#2 Post autor: eka » 29 wrz 2020, 19:58

To chyba niesamowite odczucie dla Autora, swoich słów posłuchać w cudzych interpretacjach, a głos ma moc.
Gratulacje, Hosa!
Bardzo piękny Wieczór z Poezją.
:rosa:

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

Poezja Hosanny

#3 Post autor: tabakiera » 29 wrz 2020, 21:33

Pyszna uczta.
Gratki.

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Poezja Hosanny

#4 Post autor: Lucile » 29 wrz 2020, 22:55

Miałam przyjemność słuchać Hosanny na żywo... w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Sali Fontany.
To była prawdziwa uczta. Hosanna ma piękny, mocny głos, który brzmiał - w tym chyba najpiękniejszym mieszczańskim salonie Krakowa - wspaniale.

O tym wieczorku poetyckim pisałam zresztą u nas na Ósmym.

Do gratulacji przyłączam się z przyjemnością. :rosa:
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Poezja Hosanny

#5 Post autor: lczerwosz » 29 wrz 2020, 23:36

Powinno się umieścić więcej takich linków. Wszystkie. :rosa:

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Poezja Hosanny

#6 Post autor: Lucile » 04 paź 2020, 15:52

Leszku, z przyjemnością jeszcze raz przytoczę komentarz, jaki napisałam po wysłuchaniu poezji także śpiewanej trzech poetek, w tym naszej portalowej Hosanny, oto on:

6 marca 2020 w Sali Fontany w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką z przyjemnością wsłuchiwałam się w wiersze prezentowane przez trzy poetki, w tym i naszą - portalową - Hosannę. Czytałam jej zamieszczane u nas wiersze, ale zupełnie co innego obcować z żywym słowem. A już całkowitym zaskoczeniem był jej śpiew a`capella. To była najprawdziwsza uczta. Proszę sobie wyobrazić: znajdujesz się w jednym z najpiękniejszych mieszczańskich wnętrz w Krakowie, przyozdobionych sztukaterią wykonaną przez samego Baltazara Fontanę (1661 - 1733, włoskiego rzeźbiarza i sztukatora, autora m. in. wspaniałej, barokowej dekoracji całego wnętrza kolegiaty akademickiej pw. św. Anny w Krakowie i twórcy tzw. nurtu berninowskiego), w salonie z bardzo dobrą akustyką i słuchasz poetki, śpiewającej swoje wiersze. Chwile, jakie zapamiętuje się na długo. Mnie ujął jej głos: czysty, momentami wibrujący, o nasyconej barwie (cały czas szukam właściwego słowa jakby go określić - bluesowo-welurowy?). IMO, poezja zaprezentowana przez trzy panie trzymała wysoki poziom, do mnie jednak szczególnie trafiły wiersze dwóch Beat: Beaty Zalot i Beaty Skulskiej-Papp, czyli Hosanny. Bardzo się ciesze, że miałam okazję poznać ją osobiście.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

ODPOWIEDZ

Wróć do „RECYTACJE”