• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

ostateczna wersja zasad gry

Subforum przeznaczone wyłącznie do zabawy w poszukiwaczy skarbów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

ostateczna wersja zasad gry

#1 Post autor: skaranie boskie » 23 wrz 2018, 21:42

1. Każdy może w dowolnym momencie wstawić swój tekst z ukrytym w nim cytatem.
2. Tekst nie może być dłuższy, niż sto pięćdziesiąt słów.
3. Cytat nie może zajmować więcej, niż dwa wersy w tekście poetyckim, i jedno zdanie w tekście prozatorskim, nie może też przekraczać 100 % zawartości tekstu i musi pochodzić z ogólnie znanego utworu literackiego, bądź z jego wydanego przekładu na język polski.
4. Teksty-zagadki wstawiamy każdorazowo, jako osobny temat. Po odgadnięciu cytatu temat zostanie zamknięty.
5. Jeżeli cytat nie zostanie odgadnięty w ciągu 24 godzin od chwili opublikowania tekstu, jego autor jest zobowiązany podać rozwiązanie i tym samym zdobywa jeden punkt.
6. Podając rozwiązanie, należy wpisać autora cytatu, tytuł utworu, z jakiego pochodzi, oraz skopiować cytat w całości.
7. Użytkownik, który zgromadzi na swoim kocie 25 punktów otrzyma w nagrodę tomik wierszy naszej adminki z jej osobistą dedykacją.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#2 Post autor: bronmus45 » 23 wrz 2018, 21:48

No to ja muszę chyba sam podać rozwiązanie jednej z zagadek. A czemu - zajrzyjcie tam, to się dowiecie ...

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#3 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2018, 02:48

- Użytkownik biorący udział w grze powinien mieć możliwość zablokowania dalszych wypowiedzi (zamknięciu tematu), po prawidłowym rozwiązaniu jego zagadki (wykazaniu cytatu). Nie tylko możliwość, ale i obowiązek, bowiem administracja nie zawsze zauważyć musi to zakończenie. W przypadku opóźnień dłuższych niż 24 godziny, użytkownik nie wypełniający tych zobowiązań byłby odsunięty od gry na co najmniej tydzień.
...
5. Jeżeli cytat nie zostanie odgadnięty w ciągu 24 godzin od chwili opublikowania tekstu, jego autor jest zobowiązany podać rozwiązanie i tym samym zdobywa jeden punkt.
.
- okres 24 godzin jest w moim przekonaniu zbyt krótki i winien zostać wydłużony do 72 godzin (trzy doby). Natomiast powinien obowiązywać zakaz publikacji kolejnych zagadek, jeśli nadal "wiszą" trzy nierozwiązane. Bo ja (czy ktoś inny) - z nieograniczenie wolnym czasem - mógłbym zasypać stronę dziesiątkami kolejnych zagadek.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

ostateczna wersja zasad gry

#4 Post autor: Gorgiasz » 25 wrz 2018, 09:57

Bo ja (czy ktoś inny) - z nieograniczenie wolnym czasem - mógłbym zasypać stronę dziesiątkami kolejnych zagadek.
Nikt rozsądny tego nie zrobi.

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#5 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2018, 10:04

No, więc po cholerę się pchać "na afisz", jeśli czekają już trzy na rozwiązanie? Po to tylko, żeby zaznaczyć swoją obecność? Mocniej by zaznaczyli, gdyby rozwiązali te "wiszące" bez odpowiedzi.
...
Przy okazji - ani Lucile, ani też Gorgiasz nie zamykają swoich zagadek, mimo że są już rozwiązane. Mają chyba takie uprawnienia, bo przecież wczoraj Lucile to uczyniła z poprzednią, swoją zagadką. Gdy tymczasem ich kolejne teksty wiszą, jako nierozwiązane - skarania boskiego też ... Jak to nazwać?

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#6 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2018, 10:51

Gorgiasz pisze:
25 wrz 2018, 09:57
Bo ja (czy ktoś inny) - z nieograniczenie wolnym czasem - mógłbym zasypać stronę dziesiątkami kolejnych zagadek.
Nikt rozsądny tego nie zrobi.
Lecz każdy w miarę rozsądny i mający wiele wolnego czasu, takie zadania rozwiąże w niecałą minutę, jeśli tylko tekst jest w sieci chociażby pod postacią audiobooka. A tam są już "prawie, że" wszystkie. Natomiast bez pomocy Google - jedynie ze swojej pamięci - to nie wiem, czy ktokolwiek taki by się znalazł w całym świecie. Dowodem są moje zagadki, gdzie postarałem się o to, by wstawić cytaty (nie wszystkie), których to ciężko (albo wcale) nie ma w zasięgu biblioteki Google.
Konkludując - idea owej gry (zabawy) może i dobra, ale na czasy średniowiecza.

P.S - mam już przygotowanych kilka następnych zagadek o podobnej trudności jak moje poprzednie i wątpię, by ktoś je rozwiązał (oprócz może jednej) z tutejszych użytkowników. Więc po co cały ten "szpan" w wielce inteligentną grę / zabawę?. Wbrew moim zasadom o tylko trzech publikowanych - a dla słuszności moich tutaj tez - wkleję kolejne trzy ... I główcie cię nadal.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

ostateczna wersja zasad gry

#7 Post autor: Gorgiasz » 25 wrz 2018, 12:37

Gdy tymczasem ich kolejne teksty wiszą, jako nierozwiązane - skarania boskiego też ... Jak to nazwać?
Bezzasadnym wścibstwem, wtykaniem nosa w nieswoje sprawy, prowokowaniem i ogólnie brakiem elementarnej kultury.
Czy sądzisz, że ludzie nie mają nic innego do roboty, tylko śledzenie co raczysz tu napisać?
Kiedy się wreszcie opamiętasz?!

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#8 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2018, 12:45

Gorgiasz pisze:
25 wrz 2018, 12:37
Gdy tymczasem ich kolejne teksty wiszą, jako nierozwiązane - skarania boskiego też ... Jak to nazwać?
Bezzasadnym wścibstwem, wtykaniem nosa w nieswoje sprawy, prowokowaniem i ogólnie brakiem elementarnej kultury.
Czy sądzisz, że ludzie nie mają nic innego do roboty, tylko śledzenie co raczysz tu napisać?
Kiedy się wreszcie opamiętasz?!
Ależ ja nie wymagam od nikogo, by odczytywał moje wpisy natychmiast - są one jedynie dowodem dla innych, że spartaczona nawet najlepsza idea nadaje się jedynie do kosza.

P.S - lecz swoje wpisy powinieneś przecież kontrolować chyba jak najczęściej? To właśnie było o Twoich ...
No a ja dbam jak potrafię o własne interesy, aby ludziska niepotrzebnie nie próbowali rozwiązywać już dawno rozwiązanych zagadek - czyli waszych - a zajęli się moimi. Bo jakoś nie mogę dostrzec (w ilości wejść) zbytniego zainteresowania trudniejszymi kwestiami.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

ostateczna wersja zasad gry

#9 Post autor: skaranie boskie » 27 wrz 2018, 22:45

Bronku, rozumiem, że jesteś niecierpliwy i masz masę wolnego czasu.
Spróbuj i Ty zrozumieć, że ja - wręcz przeciwnie - czasu mam niewiele, za to masę cierpliwości.
Niestety, sama cierpliwość tu nie wystarczy. Tak mam, że wciąż się przemieszczam po Europie i zdarzają się dni, w których nie mam dostępu do sieci, bądź dostęp ten jest tak kosztowny, iż muszę z niego zrezygnować. Czy wiesz ile kosztuje jeden GB transferu danych w roamingu w takiej na przykład Szwajcarii? Nie uwierzysz, ale jest droższy od średniej klasy samochodu. Nie chcę tu robić dokładnych wyliczeń, ale powiem Ci, że za transfer 1 GB, mając do dyspozycji telefon zarejestrowany w dowolnej polskiej sieci, a korzystając z niego na terenie wspomnianego kraju należy zapłacić ok. 50000 złotych. Mam przeliterować?
PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY.
Czy będąc na moim miejscu uznałbyś grę w poszukiwacza skarbów za wartą takiego wydatku? Naturalnie do dokonania tych kilkunastu operacji, o które się sierdzisz, wystarczyłby wydatek rzędu 500 - 1000 złotych. Obiecuję, przy kolejnym pobycie w jakimkolwiek kraju spoza UE być na każde twoje zawołanie, pod jednym wszakże warunkiem. Że weźmiesz na siebie koszty. W końcu jesteś bogatym polskim emerytem, cóż to dla Ciebie...
Przedwczoraj poprosiłem Glo, żeby mnie usprawiedliwiła i obiecała, że zaopiekuję się zabawą w dniu następnym. Niestety, wczoraj zwyczajnie zabrakło mi sił do pracy. To też się może zdarzyć komuś, kto jeszcze nie jest znudzonym emerytem. Zaraz postaram się doprowadzić zabawę do porządku, a gdybym dziś nie skończył - jutro też jest dzień.

Na koniec słów kilka odnośnie twoich pomysłów dotyczących zasad.
Niestety, nie mogę każdemu użytkownikowi dać możliwości zamykania tematu, musiałbym mu bowiem przydzielić uprawnienia moderatora. Prowadziłeś forum to wiesz, jak to działa. Oczywiście można takie uprawnienia nadpisać w skrypcie i przydzielić każdemu forum, i subforum niezależnie, do tego jednak konieczna jest ingerencja w skrypt. Podobnie, jak ustawienie, by przy trzech nierozwiązanych zagadkach, zablokować możliwość pisania kolejnych. Do ingerencji z kolei informatyk, a dla informatyka kasa. Wyłożysz? Bo ja ani myślę. Dlatego wszystkie czynności należy wykonywać ręcznie, a Tobie proponuję brać więcej na zdrowy rozsądek. Jeśli zawalisz subforum nierozwiązanymi zagadkami, zainteresowanie zabawą spadnie do zera. Wypada więc wrócić do wspomnianej na początku cierpliwości, której Ci bardzo gorąco życzę.

PS. Dziś mam internet w ramach abonamentu, cóż tego jednak, gdy prędkość transferu jest tak beznadziejna, że wysłanie postu graniczy z cudem. Ten próbuję wysłać od niemal pół godziny i wciąż bezskutecznie. Mam nadzieję, że w końcu pójdzie...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

bronmus45

ostateczna wersja zasad gry

#10 Post autor: bronmus45 » 27 wrz 2018, 23:03

Masz wiele racji w tym, co piszesz - weź jednak pod rozwagę / uwagę, że ja osobiście nic nie wiedziałem o rodzaju Twojej pracy i związanej z nią konieczności przemieszczania się. No, ale ... masz przecież moderatorów z uprawnieniami - których tak zawzięcie bronisz i wychwalasz pod niebiosa - niech się bardziej przyłożą do swoich funkcji, bo mnie zbyt często "sie wydawa", że im "wadza" skrzywiła nieco poczucie przyzwoitości.
O samej zaś grze (zabawie?) - ja chciałem już skończyć na pozycji bronmus45 / 10, no bo ... inaczej oceniam niż Ty ów "wysiłek intelektualny" uczestników. A jak, to chyba się domyślasz.
Już i tak wprowadziłem swoje "powiadomienia" o zakończeniu rozgrywki, co powinno w jakiś sposób usprawnić ową grę, no ale kłódka, to kłódka ...
Pozdrawiam z nerwowym tikiem w oku ...Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „POSZUKIWACZ SKARBÓW”