• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#1 Post autor: SAM » 12 lis 2018, 07:09

Pomnik katastrofy smoleńskiej tak, lecz czym uzasadnić powstające masowo pomniki Lecha Kaczyńskiego?

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#2 Post autor: lczerwosz » 12 lis 2018, 11:47

Panie Bronku, i pomnik katastrofy smoleńskiej był mocno oprotestowany. Niektórzy obiecują, że go rozwalą, jak dojdą do władzy.
Co do fenomenu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to oczywiście, że historia oceni jego rolę, ale oceni też rolę innych, a wtedy nie będziemy już mieli nic do powiedzenia, choćbyśmy byli, nie wiem jak, za albo przeciw. Moje emocje są dokładnie przeciwne Pańskim, o czym Pan wie od dawna.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#3 Post autor: skaranie boskie » 12 lis 2018, 19:31

A ja tak sobie myślę, że pomnik ofiar katastrofy, to jedno, a pomnik Kaczyńskiego to drugie. Nie łączyłbym tych dwóch spraw.
W wielu miejscach na świecie stoją pomniki ofiar czegoś tam i nikomu to nie wadzi. Najlepiej, gdy stoją w miejscu mającym z tym "czymś tam" jakiś związek. Czy plac Piłsudskiego w Warszawie ma taki związek? W sumie tak. Z lotniska w Warszawie wystartował samolot w swoją drogę do katastrofy. Nie wiem, czy pomnika nie należało postawić na Okęciu, ale nie będę się spierał o drobiazgi.
Co się tyczy drugiego pomnika, to już uważam za przesadę. To tak, jak z pomnikami Wojtyły rozsianymi po całej Polsce. Żaden z obu uwiecznionych panów nie dokonał niczego, co by takowe uwiecznienie sugerowało. Jeśli ktoś uważa inaczej, to poproszę tu o choćby jeden powód, dla którego panu Kaczyńskiemu albo panu Wojtyle należał się pomnik (temu ostatniemu w wersji multi), a ja - gdy uznam to za rzeczywisty powód - odszczekam, co wyżej napisałem na kolanach i pod stołem.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#4 Post autor: SAM » 12 lis 2018, 20:19

Pisząc o masowo powstających pomnikach brata Jarosława (bliźniaka) miałem również na myśli "pomnikowanie" w postaci nadawania imion szkołom, ulicom, placom, rondom itp ... Może nie zdążą z kościołami :myśli:

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#5 Post autor: SAM » 12 lis 2018, 21:38

Nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej, a z innych organizacji to tylko do Solidarności (no i w Szkole Podstawowej do harcerstwa). Pamiętam jednak - i myślę, że nie tylko ja - słynne, pomnikowe hasło - "Tysiąc szkół na Tysiąclecie" zrealizowane w czasach PRL.
A co nam zafundowała obecna władza PiS na Stulecie Odzyskania Niepodległości? Marsz różnej maści Narodowców, na czele którego szli obłudni pozoranci pozytywnych dla Polski wartości. No i chyba 1000 "pomników" ku czci Lecha Kaczyńskiego pod wieloma postaciami, czyli samych obelisków, szkół ulic, rond, placów - nazwanych jego imieniem.
To się dopiero nazywa "dobra zmiana" ...!!! :down:


Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#7 Post autor: eka » 17 lis 2018, 08:11

SAM pisze:
12 lis 2018, 07:09
Pomnik katastrofy smoleńskiej tak, lecz czym uzasadnić powstające masowo pomniki Lecha Kaczyńskiego?
Robieniem na złość pytającemu. Proste.
Czuj się doceniony.

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#8 Post autor: SAM » 17 lis 2018, 08:17

- czuję się i dziękuję, bo za jakiś czas będę mógł sobie utwardzić drogę do lasu gruzem z tych pomników (poświęconych) :cha:

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#9 Post autor: eka » 18 lis 2018, 10:43

Nic oryginalnego, np. pokruszonymi macewami utwardzali drogi różnej maści fanatycy.

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#10 Post autor: SAM » 18 lis 2018, 10:56

Tu nie trzeba szukać wśród fanatyków. Są firmy handlujące gruzem i w ich interesie pozyskiwać najtańszy materiał, jaki się "im nawinie". W tymże gruzie zapewne mogą się kiedyś znaleźć - a jestem przekonany, że dożyję tych czasów - zgruchotane przez różnego rodzaju rozdrabniacze właśnie owe pomniki, wykonane w formie obelisków. Bo jak napisałem wyżej, nazwy nadane przeróżnym obiektom tym imieniem, też podlegną "dezaktywacji" - :sorry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”