• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Rocznica 17 września 1939 roku ...

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#1 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 11:15

.
źródło:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... _najnowsze

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. "Dostaliśmy podstępny cios w plecy"

###
Nie jestem tutaj po to, by udawać mądrzejszego od historyków, opisując po swojemu to, co oni zapewne robią o wiele lepiej. Zdanie to dotyczy samego tytułu i linku źródłowego.
...
Ja natomiast z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że Układ Warszawski i sami Rosjanie prawdopodobnie nadal stacjonowaliby w Polsce, gdyby nie tacy jak Lech Wałęsa i Jemu podobni.

Życiorysy ówczesnych / dzisiejszych "bohaterów" jak Jarosław Kaczyński i jego obecni (dawniejsi?) przyjaciele w osobach Piotrowicza, Kryżego, czy chociażby Jasińskiego, nadal w najlepsze kwitłyby u boku Władzy Ludowej i PZPR. Sam Jarosław Kaczyński przecież nigdy nie zdecydował się przystąpić do Solidarności, a tacy jak jej przewodniczący Duda też przecież w najgorętszym okresie - latach 1982–1983 odbywał służbę wojskową w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej. Brał udział w Polskim Kontyngencie Wojskowym w UNDOF w Syrii. Może się mylę, lecz wydaje mi się, że bez zgody zainteresowanego - i zaufania władz PRL do niego - nikt by go "na siłę" nie wysyłał w ową misję.

Piszę te słowa, aby chociaż niektórym z czytelników zetrzeć z oczu zaćmę, ukazującą w/w w pozytywnym świetle "prawdziwych Polaków".

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#2 Post autor: refluks » 17 wrz 2018, 16:18

bronmus45 pisze:
17 wrz 2018, 11:15

Ja natomiast z pełną Piszę te słowa, aby chociaż niektórym z czytelników zetrzeć z oczu zaćmę, ukazującą w/w w pozytywnym świetle "prawdziwych Polaków".
A jednocześnie
bronmus45 pisze:
17 wrz 2018, 11:15
.Ja natomiast z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że Układ Warszawski i sami Rosjanie prawdopodobnie nadal stacjonowaliby w Polsce, gdyby nie tacy jak Lech Wałęsa i Jemu podobni.
A list Anny Walentynowicz do Wałęsy czytał? O prawdziwym dla bronmusa Polaku, pisanego przez niego wielką literą we odmianie jego wałęsowskiej ja.

Na naszych oczach przeszłość ulega zakłamaniu i manipulacji. Aby ocalić prawdę,ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki jeszcze żyją ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP-Lechowi Walesie kilku pytań. Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za treść pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sadem.

1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971 r. przyznałeś ,że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?

2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980 r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni?

3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980r.?

4. 9 grudnia 1980 r. przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30tys. USD. Co z tymi pieniędzmi?

5. Co zrobiłeś z 60tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, którą miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?

6. Czy mieszkanie przy ul. Polanki 52 kopiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?

7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?

8. Czy uważasz za właściwe,że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

9. Czy w 1981 r. byłeś informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem?

10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie zareagowałeś na jego poczynania?

11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed sądem dla nieletnich i sądem rejonowym, wymuszając pełną współpracę?

12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5- tygodniowy pobyt z calą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie w USA „lokujcie swoje kapitaly w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”, czy nadal tak sadzisz?

14. Z jakiej obietnicy wyborczej się wywiązałeś?

15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie Andrzeja Gwiazdy z 1 zjazdu „Solidarności”, jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem , gdy jeden jest zdrajcą?

16. Kiedy spełnisz publiczną obietnicę rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?

17. Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga,Lechu?

Anna Walentynowicz

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#3 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 16:36

Nie zamierzam przerzucać się jakimiś, kolejnymi pismami, bo i ja mam ich trochę. Chociażby z przesłuchania niejakiego J.Kaczyńskiego przez oficera bezpieki. Ale - oczywiście - Ty uznałbyś ten tekst za nieprawdziwy.
Wyraziłem tutaj swoją opinię - Ty swoją odpowiedź - kolejną moją byłoby zapewne odwołanie się do waleczności przodków Kaczyńskiego w rosyjskim wojsku. Więc na tym kończę mój wywód.
Miłego dnia.
EOT
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 17:48 przez bronmus45, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#4 Post autor: refluks » 17 wrz 2018, 16:36

Dawaj ten tekst.

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#5 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 17:14

Nie mam pojęcia (na razie), jak się pozbyć takich osób z "mojego podwórka", jakim jesteś Ty. Ale sobie poradzę. Na razie będę traktował Ciebie, jak "morowe powietrze", omijając szerokim łukiem.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#6 Post autor: lczerwosz » 17 wrz 2018, 17:15

bronmus45 pisze:
17 wrz 2018, 16:36
... przez oficera bezpieki. Ale oczywiście Ty uznałbyś ten tekst za nieprawdziwy.
Własny czy kolegi?

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#7 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 17:18

lczerwosz pisze:
17 wrz 2018, 17:15
bronmus45 pisze:
17 wrz 2018, 16:36
przez oficera bezpieki. Ale - oczywiście
Własny czy kolegi?
Nie zrozumiałem pytania.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#8 Post autor: lczerwosz » 17 wrz 2018, 17:27

Chodzi mi o tekst z przesłuchania, normalnie takie protokoły są niedostępne.

Ale i inna sprawa. Wszedłem na podany link. Jakoś nie odniosłeś się do opisywanego tam bestialstwa Armii Czerwonej, tak rocznicowo, a za to mącisz w sprawie Bolka, jakby to miało znaczenie dla daty 17 września 1939.

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#9 Post autor: refluks » 17 wrz 2018, 17:39

bronmus45 pisze:
17 wrz 2018, 17:14
Nie mam pojęcia (na razie), jak się pozbyć takich osób z "mojego podwórka", jakim jesteś Ty. Ale sobie poradzę. Na razie będę traktował Ciebie, jak "morowe powietrze", omijając szerokim łukiem.
Nie strzelaj focha, tylko odpowiadaj.

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#10 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 17:41

lczerwosz pisze:
17 wrz 2018, 17:27
Chodzi mi o tekst z przesłuchania, normalnie takie protokoły są niedostępne.

Ale i inna sprawa. Wszedłem na podany link. Jakoś nie odniosłeś się do opisywanego tam bestialstwa Armii Czerwonej, tak rocznicowo, a za to mącisz w sprawie Bolka, jakby to miało znaczenie dla daty 17 września 1939.
No, przecież na początku tekstu zaznaczyłem, jakie zdanie odnosi się do tytułu linku. I dalej zaznaczyłem, o czym będzie mowa ...
.
Ciekawe, że nie dostrzegasz ciągłości zaistniałych w historii faktów z ich następstwami. Przecież gdyby nie 17 września 1939 roku, to kto wie w jakim położeniu byłaby Polska w roku 1980 (Solidarność). Z kolei, gdyby nie owa Solidarność (bez niejakiego Jarosława Kaczyńskiego, Piotra Dudy i paru innych), to ruscy siedzieliby w Polsce od daty wejścia - do dziś. I w tej "starej Polsce" również. Bo nie byłoby Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy. Czy to tak trudno zrozumieć człowiekowi w pewnym już wieku?
.
Przy okazji pytanie do Ciebie - jako moderatora. Czemu nie mogę umieścić refluksa na liście ignorowanych? System odpowiada mi że administratorów i moderatorów nie można. Nigdzie jednak nie dopatrzyłem się, że refluks jest jednym z nich.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 17:47 przez bronmus45, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”