• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#1 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 08:17

.
... Platformę Obywatelską pod przywództwem Grzegorza Schetyny
.
Wątek ten utworzyłem w jednym tylko celu. Aby w każdy możliwy sposób starać się dotrzeć do "wierchuszki" Platformy Obywatelskiej z apelem "ostatniego dzwonka". Dalsze bowiem odkładanie zamiany na stanowisku przewodniczącego partii (Grzegorza Schetyny) kimś innym, mającym charyzmę przywódcy, skończy się nie tylko dla samego ugrupowania PO, ale i dla całej Polski tragicznie.
.
Od czasów poprzedniczki, czyli Kongresu Liberalno - Demokratycznego, aż do powstania PO i jej dalszej działalności pod wodzą kilku przywódców - przed Grzegorzem Schetyną - byłem ich wyborcą.
Już kilkakrotnie dowodziłem, że dzisiejszy przewodniczący partii jest hamulcowym dla całego obozu opozycji - i nie tylko parlamentarnej. Polacy bowiem postrzegają jego osobę przez pryzmat ewentualnych zmian w obozie władzy i po prostu nie mają ochoty, by ktoś taki miał zastąpić nielubianego przecież Kaczyńskiego.
Zatem obecnie - i to natychmiast - potrzebna jest zmiana osobowa na czele Platformy Obywatelskiej.
Bez tej tak potrzebnej zmiany, PiS przejmie konstytucyjną większość w Sejmie, a tym samym całość władzy (oprócz kościelnej) w Polsce. I znowu będziemy kwękać... a trzeba było wcześniej pomyśleć. To właśnie ten, najwyższy już czas ...
.
"Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani przez głupszych" - Platon (ur. 427 p.n.e., zm. 347 p.n.e.)
.
P.S - wątek ten już funkcjonuje na FB od 8 października 2017 r.

bronmus45

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#2 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 09:02

.
Polak przed szkodą i po szkodzie ...
...
Widocznie dopiero katastrofa wyborcza Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych uzmysłowi ważnym politykom tego ugrupowania, konieczność natychmiastowej zmiany na stanowisku szefa partii.

Doprawdy nie mam pojęcia, co powstrzymuje ich od takiego działania już teraz, aby można było uratować chociaż część dawnego i pozytywnego znaczenia PO dla rozwoju naszego Kraju. No i ratować - ile się da - tych spośród wyborców, którym osoba Grzegorza Schetyny kojarzy się z karierowiczostwem, co wystarczająco zniechęca do dalszego popierania wspomnianego ugrupowania politycznego.

Pośród wątpiących znajduję się i ja - autor powyższego tekstu ...

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#3 Post autor: refluks » 17 wrz 2018, 16:24

To nie jest kwestia szefa partii.
Partia jest do dupy.
Miejsce jej członków to obóz pracy.

bronmus45

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#4 Post autor: bronmus45 » 17 wrz 2018, 17:12

refluks pisze:
17 wrz 2018, 16:24
To nie jest kwestia szefa partii.
Partia jest do dupy.
Miejsce jej członków to obóz pracy.
Nie mam pojęcia (na razie), jak się pozbyć takich osób z "mojego podwórka", jakim jesteś Ty. Ale sobie poradzę. Na razie będę traktował Ciebie, jak "morowe powietrze", omijając szerokim łukiem.

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#5 Post autor: refluks » 17 wrz 2018, 17:38

Nie strzelaj focha, tylko odpowiadaj.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#6 Post autor: skaranie boskie » 17 wrz 2018, 22:44

refluks pisze:
17 wrz 2018, 17:38
Nie strzelaj focha, tylko odpowiadaj.
Popieram Refluksa.
Jeśli będziesz ignorował przeciwników w dyskusji, zamienisz ją w monolog. Czym wówczas będziesz się różnił od Schetyny?
Ja też uważam, że partia PO jest niewydolna i już nigdy wydolną nie będzie. Zwyczajnie, zbyt długa obecność przy korycie doprowadziła ją do uwiądu. Ta grupa ludzi nie ma pomysłu na opozycję. Na rządzenie zresztą też nie.
PIS to najgorsze, co mogło nas spotkać, jego władza bowiem prowadzi wprost do uzależnienia od Rosji. Jest nie tylko nawrotem do PRL, ale przejawia wyraźne i coraz mniej skrywane ciągoty faszystowskie. Jest dyktaturą Kaczyńskiego i - jak każda dyktatura - z czasem zacznie się uciekać do zbrodni. Tak zwyczajnie, ze strachu. Oni już się panicznie boją utraty władzy, bo doskonale wiedzą, że tym razem społeczeństwo im nie wybaczy tego, co robią. Będą się coraz bardziej pogrążać w bezprawiu, byle tylko raz zdobytej władzy nigdy nie oddać. Pisałem o tym na starym forum. Niestety - szumnie ogłaszana koalicja obywatelska - dopóki będzie stanowiła przybudówkę PO - nie będzie w stanie zagrozić władzy tych oszustów.
A tak, oszustów. Oszukali bowiem społeczeństwo. Oczywiście spełnili kilka obietnic, spełnili też kilka innych, których darmo było szukać w ich programie wyborczym. A najważniejsze czego im Naród nie wybaczy, to odebranie mu z niemałym trudem zdobytej wolności i ponowne oddanie we władanie Rosji.
Na razie nie widzę w Polsce żadnej siły zdolnej się przeciwstawić Kaczyńskiemu, a nawet, gdyby jakaś się znalazła i wygrała wybory, pisowski już wówczas Sąd Najwyższy orzeknie inaczej. Przyznam, że nawet niedościgły dla Kaczyńskiego wzór - Adolf Hitler - bardziej dbał o pozory, gdy dochodził do pełni dyktatorskiej władzy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

bronmus45

PRZESTAJĘ POPIERAĆ ...

#7 Post autor: bronmus45 » 18 wrz 2018, 01:37

Doskonale wiesz SKARANIE, jakim jestem cholerykiem, dającym się łatwo wyprowadzić z równowagi. Dlatego też wolę ignorować takich jak refluks, który to nie tylko tutaj "poluje na mnie", licząc na mój wybuch, który będzie dostatecznym powodem do bana. W związku z tym wolę liczyć na takich, jak Ty - którzy to swoimi odpowiedziami zaspokoją pazerność refluksa. Chociaż nie zawsze i do końca zgadzam się i z Twoją opinią w danym temacie, lecz już w tym przypadku mogę śmiało podjąć dyskusję. Poświadczam kolejny raz - nie zamierzam z refluksem wchodzić w żadne dysputy (ani z jemu podobnymi).

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”