• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Tęczowy faszyzm

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Tęczowy faszyzm

#31 Post autor: skaranie boskie » 02 lip 2019, 20:31

elka pisze:
29 cze 2019, 21:08
Czy ja chodzę po mieście z tęczową flagą w czterech literach?
Przepraszam, a czy ja chodzę po mieście ze złotym cielcem pod baldachimem?
Już wyżej napisałem o źdźble i belce w oczach....
elka pisze:
29 cze 2019, 21:08
Walczą o swoje prawa, depcząc nasze?
A czy nie uważasz, że symbol państwa Watykańskiego w każdej instytucji publicznej, to nie jest deptanie np. moich praw? Przynajmniej prawa do zapisanej w Konstytucji rozdzielności Kościoła od Państwa. Nie pomyślałaś, że Konkordat jest niezgodny z Konstytucją? Czy tzw. uczucia wyższe muszą dotyczyć wyłącznie religii? Czy jej wszechwładza nie urąga poczuciu sprawiedliwości? Sprawiedliwości w ujęciu nieco innym, niż Kali-katolickie?
eka pisze:
29 cze 2019, 21:38
Taka ich karma - mieć wroga.
Nawet wiem skąd się wzięła.
Jakieś 2000 lat temu biegali za zwykłą sektę, która jakimś przypadkiem (czytaj: kasą i fałszerstwem) wyrosła na religię panującą. Wzorem swoich ówczesnych prześladowców, zrobią wszystko, by nie dopuścić do upadku własnej potęgi. Nie wiedzą, biedacy, że to jedynie kwestia czasu. Historia uczy, że każda cywilizacja i każda religia kiedyś upada. Im starsza, z tym większym hukiem.
lczerwosz pisze:
29 cze 2019, 22:43
posiadanie koniecznie wroga, rozgniatanie butem, cały ten do tego jazgot, jest odejściem od idei katolickiej.
:bravo: :bravo: :bravo:
Problem w tym, że dotyczy ok. 90% zdeklarowanych katolików, w tym (albo zwłaszcza) ich owiniętych w czerń i purpurę przewodników. Nie powiem, że duchowych, bo według mnie maybacha od ducha dzieli przepaść nie do ogarnięcia.
Żeby nie było, że potępiam wszystkich w czambuł - ponownie (już to raz zrobiłem) zaproponuję lekturę książek Anthony'ego de Mello. Hinduskiego jezuity i myśliciela.
elka pisze:
29 cze 2019, 23:57
Nie wiem tylko dlaczego mój katolicyzm jej tak przeszkadza
To proste, elko.
On właśnie jest dwulicowy. To katolicyzm modlącego się pod figurą...
Wiesz, na tym portalu mamy kilkoro zdeklarowanych katolików i z nimi chętnie podejmuję każdą dyskusję, choć poglądami nam nie po drodze. Ich jednak nie da się nie szanować, bo swoim zachowaniem na ten szacunek w pełni zasługują. Niestety, w przeciwieństwie do Ciebie.
elka pisze:
30 cze 2019, 01:19
ja będę się do Ciebie modlić
O! I to jest idea katolicyzmu. Jezus pokazał Wam drogę, a Wy stawiacie mu kolejne krzyże - jakby jednego było mało - i... zanosicie do niego modły, zamiast go zwyczajnie naśladować. Wymyślacie tysiące coraz to nowych rymowanek, które nazywacie modlitwą, wymyślacie hierarchę świętych na wzór dworów największych władców tego świata, a przecież tenże Jezus wyraźnie powiedział Wam, jak ma wyglądać modlitwa. Tak właśnie objawia się wasza dwulicowość. Tępicie niewiarę i pogaństwo, a sami zachowujecie się, jak poganie.

Na razie więcej nie napiszę w odniesieniu do Ciebie, masz bowiem zablokowaną możliwość obrony. Wrócimy do tematu, mam nadzieję.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Tęczowy faszyzm

#32 Post autor: @psik » 14 lip 2019, 13:31

Mam w dupie to co aktualny papież mówi o tęczowych. Nie uznaje tego papieża bo jest jawnym przeciwieństwem tego co napisano w jedynej świętej księdze chrześcijan. Nie bez powodu bóg zniszczył Sodomę i Gommorę.

PS. dodałem nowy link w początkowym poście, bo tamten umarł.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”