• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Francja to ja!

dyskusje o polityce
Wiadomość
Autor
@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#11 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 15:34

wśród czerwonych partii w Polsce jeszcze najlepsze jest SLD oni już wiedzą, że socjalizm nie działa
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Francja to ja!

#12 Post autor: lczerwosz » 12 maja 2019, 15:40

Ale każdy ma prawo chyba namawiać innych do swoich przekonań i metod, nazywając je dobrymi. Tak się składa, że są dobrymi dla większości obywateli, dla suwerena, jakby go nie wyśmiewać. A jak dalej będzie, zobaczymy.
Ja nie byłem nigdy w żadnym SLD ani w PZPR i też wiem, że socjalizm nie działał. Żadna zasługa, taka wiedza, ani nie stanowi to legitymacji do objęcia władzy. Zamiast analizować czerwieńsze odcienie czerwieni, warto by coś pożytecznego zrobić.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#13 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 15:40

@psik pisze:
12 maja 2019, 15:31
PIS to czerwoni - zwykła żydokomuna wymieszana z szabes gojami, zwolennicy cenzury i polin
PO to czerwoni, coś w rodzaju partii interesów niemieckich na okupowanym terenie
PSL to sprzedajne k... czyli czerwoni do wynajęcia przez innych czerwonych
wiosna ciepli czerwoni, trzeba ich trzymać co najmniej na odległość kija od naszych dzieci, szkół, wiary, tradycji
razem czerwoni wśród czerwonych

Na których złodziei chcesz zagłosować Polaku?
@psiku...
Zacznę od tego, że taka dosłowna agitacja polityczna to raczej na słupach ogłoszeniowych.
A po drugie - u nas antysemityzm nie przejdzie. Na razie nie będę Cię upominał, myślę, że ta uwaga wystarczy. Proszę Cię jedynie, byś odrobinę stonował wypowiedzi w przyszłości.
Ale skoro już rozpocząłeś tego rodzaju dysputę, to zwróć uwagę, proszę, że Polska wcale nie jest terenem okupowanym przez Niemców. Pan Ratzinger dawno abdykował.

I w ogóle, jeśli ktokolwiek ma ochotę na prowadzenie kampanii wyborczej na ósmym piętrze, będzie musiał zwyczajnie zapłacić za udostępnione miejsce. Inaczej każdy post, który uznam za wyborczą agitację, zostanie usunięty.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#14 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 15:42

lczerwosz pisze:
12 maja 2019, 15:40
Tak się składa, że są dobrymi dla większości obywateli, dla suwerena, jakby go nie wyśmiewać.
Leszku, umówmy się, że są dobre dla części obywateli, która popiera PiS. Twierdzenie, że to większość jest grubo naciągane, o czym wiesz równie dobrze, jak ja.Arytmetyka wyborcza, to jeszcze nie większość.
lczerwosz pisze:
12 maja 2019, 15:40
Zamiast analizować czerwieńsze odcienie czerwieni, warto by coś pożytecznego zrobić.
Tu mogę jedynie przyklasnąć! :bravo:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Francja to ja!

#15 Post autor: lczerwosz » 12 maja 2019, 16:00

skaranie boskie pisze:
12 maja 2019, 15:42
Twierdzenie, że to większość jest grubo naciągane, o czym wiesz równie dobrze, jak ja.Arytmetyka wyborcza, to jeszcze nie większość.
To jest większość. Bo ci co nie głosują nie powinni zabierać głosu, w szczególności na nic się nie zgadzać. Po prostu oddali innym prawo do decydowania w imieniu obywateli.
A może chcesz wprowadzić obowiązek wyborczy. Albo dosypywać głosów, jak w poprzednich wyborach samorządowych. Ja uważam za całkiem uczciwą agitację: "Idźmy na wybory", przez każdą ze stron.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#16 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 16:18

Leszku, co innego namawianie do brania udziału w wyborach, a co innego agitowanie za kimkolwiek. Ogłoszenia wyborcze w mediach są płatne.
Co do większości - w naszej ordynacji jest tak, że jeśli jakaś partia nie osiągnie progu, to jej głosy przejmuje ta, która miała najwięcej. Nawet, jeśli jest dokładnie po przeciwnej stronie barykady. To jednak nie jest rzeczywiste stanowienie większości, a jedynie zamykanie drogi słabszym w myśl ewangelicznej zasady, którą znajdziesz tutaj: Mt 25;29
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#17 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 17:58

oj tam oj tam, jaki antysemityzm? raczej judeorealizm. Może tobie też uwiera Polska i wolałbyś Polin? Ja nie chcę, ani telawiwu ani watykanu ani berlina ani moskwy ani brukseli ani waszyngtonu. Chcę rządu który nie będzie na kolanach przed którąkolwiek obcą stolicą. Ja wiem, ze lewica chce zlikwidowania państw narodowych, jednak w Polsce mieliśmy już dyktaturę proletariatu naprawdę, a nie tylko teoretycznie na uniwersytetach jak to na zachodzie. My wiemy czym to śmierdzi, odczuliśmy to na niejednym pokoleniu. Europa doznała ostatnio szoku i otwiera oczy. W ostatnich wyborach w Hiszpanii prawica zdobyła pierwszy raz od wojny 12% i weszła do parlamentu, prężnie działają partie prawicowe w Holandii i Austrii. Dokładając mały kamyczek doprowadziliśmy do brexitu. Nie jest to jeszcze czas przejęcia władzy, bo jak napisałem w poście powyżej cały sejm to czerwoni ( po za może 10 posłami), ale to czas by zasiać wiosną (26 maja) by zebrać jesienią. Wczoraj zorganizowaliśmy marsz w Warszawie na ok 20-25 tysięcy ludzi i w telewizji reżymowej zwanej dla niepoznaki publiczną ani jednej wzmianki w żadnych wiadomościach. Czerwoni to cenzura, czy tego chcecie dla przyszłych pokoleń?
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#18 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 19:05

Nacjonaliści już rządzili za naszą zachodnią granicą. Żyją jeszcze tacy, którzy skutki tych rządów pamiętają. Ja tego nie chcę i - póki żyję - będę się sprzeciwiał wszelkim przejawom faszyzmu.
Ty, @psiku, niby potępiasz Hitlera, ale - jak widać - robisz wszystko, by jemu podobni rządzili światem. A ja zwyczajnie nie chcę więcej wojen i żeby do nich nie doszło dążę do świata bez żadnych fanatyzmów - religijnych, narodowych, politycznych... żadnych!
Piszesz o Unii pod dyktando Niemiec.
Dziwi Cię to?
Może powinieneś doprowadzić do tego, by to Polska stała się tak wielką potęgą gospodarczą, żeby mogła dyktować warunki Unii. Na razie hołubiona przez Ciebie prawica doprowadziła do tego, że absolutnie przestaliśmy się w tejże Unii liczyć. Tak, prawica, bo obecnie rządząca opcja po prawej stronie ma już tylko ścianę, choćbyś z nie wiem jakim uporem wciskał im socjalistyczną proweniencję. Nie tylko, że są skrajną prawicą, to na dodatek przytulają wszelkiej maści faszystów, pozwalają im na przeróżne ekscesy, widząc w jej zwolennikach potencjalny elektorat. Gdyby PiS był socjalistyczny, zapewne nie zwalczałbym go z takim uporem, z jakim to czynię.
Tylko tak sobie myślę, że moje wypowiedzi to rzucanie grochem o ścianę, Ty bowiem masz wprasowany w mózg jeden pogląd, który mówi, że są tylko nasi i czerwoni. Gratuluję rozeznania politycznego.
A z dwojga złego wybiorę czerwonych. Rządzili prawie pół wieku i przynajmniej nie mieliśmy w tym czasie żadnej wojny w Europie. Gdy tylko ustąpili, zaczęły się strzelaniny.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
[email protected]

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#19 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 19:21

nie Skaranie, mylisz się, ja zawsze potępiam socjalizm w każdej możliwej formie. to raczej ty sądzisz, ze istnieje lepsza odmiana socjalizmu lub ze można go naprawić. To ja ci mówię NIE ISTNIEJE, a demokracja to przedpokój komunizmu.

https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads ... us_600.jpg
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#20 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 19:22

czyli tak jak mówiłem masz wyprany mózg razem z czerwonymi sztandarami
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”