• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

100 druhów

Reprodukcje Waszych obrazów i rysunków
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

100 druhów

#1 Post autor: Lucile » 09 lut 2024, 16:28

1707220165996.jpg
Jakiś czas temu z przyjemnością, aczkolwiek z pewną nieśmiałością, przyjęłam zaproszenie do interesującego projektu “100 druhów” z rozmachem tworzonego przez warszawskiego fotografika Bogdana Sarwińskiego. Wydarzenie polega na tym, że 100 artystom (nie tylko z Polski, najdalej druh powędrował do malarza z Ekwadoru) przekazano po aparacie fotograficznym do jego plastycznego przeobrażenia. Po jednym czarnym, bakelitowym aparacie marki DRUH synchro produkowanym w Polsce od lat 50.XX w. W tym evencie aparat staje się kanwą do wspólnego, a przecież w każdym przypadku odmiennego, zindywidualizowanego żeglowania w głównym nurcie - albo po meandrach - własnej imaginacji. Na przedstawieniu obrazów, nie tych wykonanych za jego pomocą, ale on sam (aparat) staje się ośrodkiem i środkiem artystycznego wyzwania. Obrazów powstających nie na fotograficznej kliszy, ale w umyśle i w dłoniach patrzącego zewnątrz.
Nowatorskie i w punkt.
A to moja wizja „zmalowanego druha”. Przód i tył. Do namalowania pozostał mi jeszcze środek aparatu. Oczywiście, dla mnie inspiracją była nieuleczalna miłość do Krakowa –mojego Krakowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16894
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

100 druhów

#2 Post autor: eka » 10 lut 2024, 14:03

Ale świetny pomysł z takim wykorzystaniem homonimu. No tak, Kraków był do przewidzenia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO I RYSUNEK”