• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

promissor et invitatio

Reprodukcje Waszych obrazów i rysunków
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

promissor et invitatio

#11 Post autor: eka » 17 maja 2019, 10:20

Lucynko, dumna jestem, że Tyś i stąd, z Ósmego.
Gratulacje!

:rosa:

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

promissor et invitatio

#12 Post autor: Lucile » 17 maja 2019, 13:10

eka pisze:
17 maja 2019, 10:20
dumna jestem, że Tyś i stąd, z Ósmego.
Co prawda, to prawda. Jestem z Ósmego. Nawet o tym wspomniałam w biogramie zamieszczonym na wystawie. We wrześniu minie pięć lat mojej tutaj obecności. To był mój pierwszy i - chyba przez dwa, trzy lata - jedyny internetowy portal literacki, gdzie dzieliłam się "tą całą moją twórczością" oraz ze skupieniem, szczerze i mam nadzieję, że ze zrozumieniem komentowałam utwory innych użytkowników.
To była dobra szkoła.

Jednak czas jakby przyśpiesza, prawie wszystko się zmienia... charakter portalu także. Nie ukrywam, ten odwrót od - najważniejszej i pierwszoplanowej ongiś (patrz Stare Ósme) literatury oraz wyraźny skręt w idologiczno - światopoglądową tematykę, jaka w obecnej chwili absolutnie zdominowała nasze forum, mnie, niestety, zniechęca. Nie jestem jedyna. Jakiś czas temu na czacie nie podał listę osób, które stopniowo przestawały być aktywne na Nowym Ósmym.
Czy to nie jakiś znak?

A wracając do tematu. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Tak, mam swoje pięć minut chwały. Oczywiście, wiem, że szybko minie, więc tym bardziej danym mi czasem cieszę się. Istotnie, moja Alma Mater - Uniwersytet Jagielloński - zgotował mi znakomitą nagrodę. Ale, mam także tego świadomość, że na to zasłużyłam wieloma latami sumiennej pracy w Muzeum UJ Collegium Maius, a może raczej misji, będąc organizatorką, kuratorką, aranżatorką oraz autorką katalogów kilkudziesięciu muzealnych wystaw (krajowych i zagranicznych), bywało że nagradzanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Prezydenta RP Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Cała prawda w ludowych przysłowiach, np. "każda pliszka swój ogonek chwali". No to się nachwaliłam.

Ale, ad rem, wystawa potrwa do końca lipca br. więc, jeżeli zahaczyłabyś o Kraków, serdecznie zapraszam - katalog czeka.

Pozdrawiam :kofe: :rosa:
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

promissor et invitatio

#13 Post autor: eka » 18 maja 2019, 10:37

Nie, to nie znak, na tematycznie zbliżonych forach panuje zastój. Formuła portalowych, amatorskich publikacji powoli umiera. Nawet nie chce mi się dochodzić dlaczego. Zamiany są konieczne, samo życie:)

Dzięki za zaproszenie, jeśli uda mi się dotrzeć w podanym terminie, oczywiście skorzystam, Lu.
Jeszcze raz gratuluję i miejsca wystawy i twórczości, i docenienia Twojej pracy. Bardzo to sympatyczne i uskrzydlające.

:rosa:

Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 1731
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:07

promissor et invitatio

#14 Post autor: Liliana » 27 maja 2019, 19:54

Gratuluję, Lucile, i cieszę się razem z Tobą. :rosa:

Planuję odwiedzić Kraków w czerwcu. Chętnie się wybiorę na Twoją wystawę. Na tomik też miałabym apetyt. :)

Serdeczności, :rosa: Lila

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

promissor et invitatio

#15 Post autor: Lucile » 28 maja 2019, 11:20

Droga Lilu,
Liliana pisze:
27 maja 2019, 19:54
Na tomik też miałabym apetyt.
apetyt zostanie zaspokojony, a w Krakowie powitam Cię z wielką radością :)
Proszę, daj znać na PW kiedy zawitasz do podwawelskiego grodu.

bardzo serdecznie :rosa:
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 1731
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:07

promissor et invitatio

#16 Post autor: Liliana » 29 maja 2019, 19:38

Dziękuję, Lucilko. Nie omieszkam Cię powiadomić, jeśli moje plany dojdą do skutku.
Serdeczności, :rosa:
Liliana

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO I RYSUNEK”