• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Dziwne drogi inspiracji

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Dziwne drogi inspiracji

#1 Post autor: Lucile » 06 lip 2020, 11:41

(drabble - w odpowiedzi na słuszny postulat refluksa na czacie)

Piękny wzór powstał, kiedy - smażąc jajecznicę na boczku (ze szczypiorkiem) - rozgrzana patelnia wyleciała mi z ręki, a jej zawartość wylądowała na czerwonym chodniku, który z estymą, bardzo uroczyście rozłożyłam, no bo właśnie Refluks zapowiedział się z oficjalną wizytą. Nie, nie zniszczyłam tego samoistnie powstałego dzieła – jakżebym mogła! - ja tylko złapałam pędzel i starałam się z pietyzmem przenieść na płótno tę niezwykłą kompozycję. A jakież było moje zadziwienie, kiedy przyjrzawszy się bliżej, ujrzałam co ono przedstawia. A wyobrażało wyjątkowo piękne i dostojne oblicze gościa, na którego z drżeniem serca czekałam.

I tak to - szanowni widzowie, tudzież czytelnicy - powstają najprawdziwsze arcydzieła sztuki.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Dziwne drogi inspiracji

#2 Post autor: refluks » 06 lip 2020, 18:51

Co to w ogóle jest?

Proszę to treściowo odchudzić i uzupełnić po pierwsze zdjęciem patelni, rzecz jasna z wyeksponowaniem logo jej producenta.
Producenta jajek sobie odpuszczamy, bo umówmy się: nie będziemy się bawić w reklamę jakiejś regionalnej kury nioski.
Ale wcześniej wdzięcznie rozbijasz jajka mikserem firmy mikserowej.
Poza tym i przede wszystkim fota kuchenki, na której czyniono jajecznicę, ma być wyeksponowana i w tle ustawiamy środki czyszczące, duuużo środków czyszczących, papier kuchenny.
I sok, który piłaś, gdy jajecznicę robiłaś.

P.S. Dywan odpuszczamy. Jak on się tak łatwo brudzi od zwykłej jajecznicy…


I teraz to ma sęs, droga Lucile.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Dziwne drogi inspiracji

#3 Post autor: lczerwosz » 06 lip 2020, 23:13

A gdyby tak wizyta nie interesowna, bez lokowania produktów, zwłaszcza tych korporacyjnych, ponadnarodowych.

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Dziwne drogi inspiracji

#4 Post autor: Lucile » 06 lip 2020, 23:31

Refluks, niestety, nie zapytał dlaczego bohaterce powyższego tekstu wypadła z ręki patelnia. A wprost przeciwnie, zasugerował, że raczy się jakimś (prawdopodobnie mocno podejrzanym) sokiem.
refluks pisze:
06 lip 2020, 18:51
I sok, który piłaś, gdy jajecznicę robiłaś.
A przecież wyjaśnienie jest oczywiste (dla Leszka także) - w Międzynarodowym Dniu Całowania Się (6 lipca) inaczej postąpić nie mogła (gdy emocje biorą górę, nawet jajecznica o/d/pada) – vide kolejne wspaniałe dzieło zamieszczone poniżej.
Jajecznica kontra pocałunek.jpg

Czyli... jeszcze pół godziny (całkiem bezkarnie, furda tam koronawirus) uroczo buziam :kiss:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Dziwne drogi inspiracji

#5 Post autor: lczerwosz » 07 lip 2020, 00:58

fuj fuj, ubrudzi się zwykłym brudem nie koroniastym

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Dziwne drogi inspiracji

#6 Post autor: refluks » 15 lip 2020, 17:04

lczerwosz pisze:
06 lip 2020, 23:13
A gdyby tak wizyta nie interesowna, bez lokowania produktów, zwłaszcza tych korporacyjnych, ponadnarodowych.
Nie zrozumiałeś.
Lucile dla wielu pisze zbyt mądrze, za dużo odniesień do sztuki, wtrącenia obcojęzyczne, jakie to wszystko niepotrzebne.
Bo za trudne.
refluks na poezji nie zna się, ale czytając Lucile zadawał sobie trud sprawdzenia w necie kim jest wspomniana w treści postać, oglądał grafiki, korzystał z translatora.
refluks - "zwykły chłopak z Podlasia" (cytat z reklamy, niezwykle udanej, pewnej sieci komórkowej).
Ale jakże wybitne znawczynie i znawcy tu i na innym forum kręcą na tę okoliczność nosem strasznie (podejrzewam, że to od nadmiaru pudru nasypanego na twarze).
Lucile napisała więc prostszy treściowo utwór.
Ale i tak dla wielu trudny.
refluks doradził aby jak trafić do wielu.
Tyle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”