• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Gwiazdka

Na pograniczu prozy i wiersza
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7235
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46

Gwiazdka

#1 Post autor: alchemik » 17 sty 2019, 17:39

- Właśnie tak - zaszeptał mój dziadziuś, kiedy ujrzał gwiaździstą muszlę.

Miał twarde serce. Miękło jednak, gdy spoglądał na gwiazdy. Znalazł jedną niedaleko plaży zmrożonej Bożonarodzeniowo. Niby muszelka, a przystawiona do ucha śpiewała rock and roll. Dziwny, rytmiczny szum oceanów i mórz. Taki zew dalekich następstw w kościach i wszelkich innych przydatkach, zmiękczający serce, ponaglający do przyszłości, do właśnie poznanej dziewczyny.
To było w czasach, kiedy świat został spowity mrokiem. A ulubionym marszem Opiekunów było hajli hajlo.
Opiekunowie segregowali to co czyste, mniej czyste i brudne. Brudne, jak wszelkie inne śmieci spalali w wielkich piecach. A gwiazdy z ich pasiaków, przez komin, trafiały na nieboskłon.
Dziadek miał twarde serce, jak kamień. Potrafił kłamać, zabijać nawet. Ocalił babcię. Kochał Ją. A Ona kochała Jego. Myślę, że serce zmienia swój stan cyklicznie. Właśnie w zależności od gwiazd, albo tej jednej jedynej.
Nieważne, że po wojnie stał się alkoholikiem i zapił się na śmierć. Choć i wtedy stworzył wiele, stawiając cegły własnymi rękami.
Jest moja mama. I moje siostry i...

- Właśnie tak - zaszeptał wnuczek, kiedy ujrzał muszlę - powinienem sobie sprawić choinkę. Nadaje się na jej czubek. Tylko czy usłyszę rock and rolla z tak wysoka?
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
[email protected]

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Gwiazdka

#2 Post autor: eka » 27 lut 2019, 22:37

alchemik pisze:
17 sty 2019, 17:39
Opiekunowie segregowali to, co - według nich było - czyste, mniej czyste i brudne.
Bardzo mi brakuje pogrubionych słów - więc dla siebie je wpisuję.

Ładna, z wpisaną grozą, miniaturka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”