• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

Reportaże, felietony itp.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#1 Post autor: Hardy » 05 wrz 2019, 13:53

- Gdzie są zapisy do toalet dziewcząt?
- Na ten tydzień już nie ma miejsc. Wpisujemy na przyszły. Masz szczęście, zostały jeszcze dwa miejsca na wtorek i jedno w piątek. Przerwy po trzeciej lekcji.
- Ale we wtorek mam do szkoły na trzynastą...
- Trudno, spróbuj się z kimś zamienić. To bierzesz, czy nie? Inni czekają.
- Biorę.
- No i dobrze. Idź już, nie tamuj, zaraz dzwonek. Tak, chłopcze?
- A dla mnie? Też chcę na kibelka.
- Chłopcze, wyrażaj się, tu jest szkoła! Mówi się ubikacja, toaleta lub wuce. Mogę cię zapisać na czwartek i piątek.
- Jeszcze w tym tygodniu?!
- Z wami zawsze jest łatwiej, macie większą przepustowość. W przyszłym tygodniu też chcesz?
- Oczywiście! Mogę na wszystkie dni?
- Tyle nie mogę. Najwyżej trzy dni na tydzień. Które chcesz?
- Ojj... to na wtorek, środę i czwartek proszę. Mam wtedy dużo godzin i do dwudziestej.
- Dobrze, wpisuję. Masz tu karteczkę. Korzystasz na piątej przerwie.Tam z tyłu! Proszę się nie pchać! Tu jest sekretariat!
* * *
- Halo, halo, tu radiowęzeł szkolny! Ogłaszam zarządzenie dyrekcji! W związku z lekkim zagęszczeniem korytarzy, wprowadzamy na nich ruch prawostronny. Ci, którym uda się wyjść z sali lekcyjnej na przerwę, dobierają się w pary i oddychają na zmianę - jedna osoba wdech, druga w tym samym czasie wydech. To poprawi przemieszczanie się i zapobiegnie chwilowym wzrostom stężenia dwutlenku węgla w powietrzu.
* * *
- Proszę pani, ale gdzie będziemy wieszać kurtki?
- Niestety, nie mamy dla wszystkich szatni. Nasza klasa dostanie ją na styczeń. W listopadzie i grudniu będziecie mogli siedzieć w sali w kurtkach. Dzięki temu nasze państwo będzie mogło trochę zaoszczędzić pieniążków na ważniejsze cele, bo zaoszczędzimy na ogrzewaniu.
* * *
- Dlaczego nie odrobiłeś zadania domowego?
- Proszę pani, bo dojeżdżam i w domu byłem dopiero o dwudziestej drugiej. Chciałem zrobić, ale przysnąłem i...
- A kto ci kazał się pchać do ogólniaka? Mogłeś pójść do branżowej. Rząd powiedział, że przede wszystkim potrzeba nam dobrych robotników, a nie wszyscy by tylko chcieli się pchać na studia i potem jeszcze ciągłe pretensje...
* * *
- Proszę pani, a kiedy będziemy omawiać Orwella?
- Mamy nasze, piękne książki. Niepotrzebne nam jakieś obce. Dzisiaj omówimy temat z polskiego na maturę: `Kogo uważasz za największego Polaka Tysiąclecia i dlaczego jest nim...`.

https://parenting.pl/tlumy-na-przerwach ... h-srednich
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 13:37 przez Hardy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#2 Post autor: eka » 05 wrz 2019, 20:51

Chyba jedna gwiazdka rozdzielająca wyglądałby lepiej.

No tak, na bank odezwą się adwersarze, zrzucając winę na nieudolne samorządy, które nie wybudowały szkół z wystarczającą ilością toalet. :)
Mają przecież mega środki z budżetu na edukację w swoich gminach i miastach, sabotaż i tyle, kosztem dzieci i młodzieży (czytaj wredna PO, Tusk, Schetyna nie dali kasy). Sławojki trzeba na boiskach budować, przecież za trzy lata, można będzie je zdemontować.

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#3 Post autor: tabakiera » 05 wrz 2019, 21:07

Wymaganie od uczniów odrobienia pracy domowej jest bezprawne.
Tak wypowiedział się rzecznik praw dziecka.

Zaleta reformy - wszędzie szukają nauczycieli.
Kto ma siły, może nawet trzy etaty brać, tylko jaka to jakość pracy?
Przecież na lekcji nauczyciel powinien być przytomny.
Powinien mieć czas na wycieczki, spotkania integracyjne, udzielać się kulturalnie.
Kiedy?

:cha:

Po strajku wielu odeszło.
Się nie dziwię.

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#4 Post autor: Hardy » 06 wrz 2019, 13:42

eka pisze:
05 wrz 2019, 20:51
Chyba jedna gwiazdka rozdzielająca wyglądałby lepiej.

No tak, na bank odezwą się adwersarze, zrzucając winę na nieudolne samorządy, które nie wybudowały szkół z wystarczającą ilością toalet. :)
Mają przecież mega środki z budżetu na edukację w swoich gminach i miastach, sabotaż i tyle, kosztem dzieci i młodzieży (czytaj wredna PO, Tusk, Schetyna nie dali kasy). Sławojki trzeba na boiskach budować, przecież za trzy lata, można będzie je zdemontować.
Eka, w tekście, jako rozdzielenie, stosuje się trzy gwiazdki, umieszczone w środku długości wersu. Niestety, tu ciągle "wskakują" na początek wersu.
Co do komentarza - bez dwóch zdań, odezwą się. Na razie jest "gotuje się czajnik" ;)
Na trzy lata to szkoda nawet sławojki stawiać... wystarczy na boiskach zamontować poziome drągi na wysokości metra. Takie koedukacyjne i ekologiczne, najprostsze kibelki. Przy okazji będzie dobre nawożenie trawnika ;)

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#5 Post autor: Hardy » 06 wrz 2019, 13:55

tabakiera pisze:
05 wrz 2019, 21:07
Wymaganie od uczniów odrobienia pracy domowej jest bezprawne.
Tak wypowiedział się rzecznik praw dziecka.

Zaleta reformy - wszędzie szukają nauczycieli.
Kto ma siły, może nawet trzy etaty brać, tylko jaka to jakość pracy?
Przecież na lekcji nauczyciel powinien być przytomny.
Powinien mieć czas na wycieczki, spotkania integracyjne, udzielać się kulturalnie.
Kiedy?

:cha:

Po strajku wielu odeszło.
Się nie dziwię.
Tabakiero, obecny Rzecznik Praw Dziecka został wybrany niezgodnie z prawem, przy złamaniu zasad (potrzeba 5 lat doświadczenia w pracy z dziećmi, miał dwa i to nie bezpośrednio z dziećmi). Absolwent katolickiego liceum a potem katolickiej uczelni wyższej, praca magisterska pod kierunkiem purpurata, jego praca zawodowa to w większości stwierdzanie nieważności małżeństw... kościelnych. Mam więcej pisać? To jest rzecznik wprowadzania "wychowania dzieci wg średniowiecznych reguł" - "słuchaj księdza i pana swego, a dostąpisz łaski po śmierci". Mam dalej o nim pisać? Można wygooglać.

Pozostała część - skomentowałaś już za mnie. Nic ująć :)

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#6 Post autor: tabakiera » 06 wrz 2019, 21:31

To się właśnie śmieję z tego rzecznika, tylko ikonki ze śmiechem nie wstawiłam po wypowiedzi o nim, tylko na końcu, Hardy.
Bo cała moja wypowiedź jest ironiczna. ;)

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Droga młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole

#7 Post autor: Hardy » 08 wrz 2019, 20:55

tabakiera pisze:
06 wrz 2019, 21:31
To się właśnie śmieję z tego rzecznika, tylko ikonki ze śmiechem nie wstawiłam po wypowiedzi o nim, tylko na końcu, Hardy.
Bo cała moja wypowiedź jest ironiczna. ;)
Tak przypuszczałem, ale nie byłem pewny. Wolałem więc pojaśnić swój horyzont odbioru ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DOKUMENT I PUBLICYSTYKA”