• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

Opowieści pisane prozą - nie powieści
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bernierdh
Posty: 168
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:36

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#1 Post autor: Bernierdh » 17 kwie 2023, 20:49

Kochanie kojarzy mi się ze spacerem w zimie, gdy chłód palił nas w policzki, jakby posypywał solą świeże rany. Zbliżała się już noc, ale otoczenie było jasne jak w dzień, bo światło księżyca odbijało się od pokrywającego wszystko wokół śniegu. Leżał na chodniku, na dachach i szybach samochodów, na torach, po których przyjechał wiozący mnie tramwaj (spóźniłem się pół godziny, a ty stałaś sama jak palec na przystanku, tuptając w miejscu, marznąc i zastanawiając się, czy przyjdę). Był na twojej czapce, na twoim miękkim płaszczu, na twoim nosie oraz pod twoimi oczami.
Pamiętam wszystkie momenty, w których nie wiedziałem, co powiedzieć, i ty też nie wiedziałaś, więc szliśmy razem, ramię w ramię, pozostawiając białe ślady na odśnieżonym kawałku drogi przed kościołem. Zerkaliśmy na siebie, zauważaliśmy wzajemnie swoje piegi, znamiona, blizny; patrzyliśmy, jak włosy na grzywkach sterczą nam troszkę, bo zmokły, a potem zmarzły; jak z każdym krokiem coraz bardziej różowieją nam twarze; jak pozostają nam na rzęsach krople po roztopionych płatkach śniegu. W tamtym momencie było to tak istotne, jak szczegóły na najpiękniejszym obrazie, który zobaczyliśmy kiedyś wspólnie w muzeum i niby przypadkiem wciąż wracaliśmy do sali, w której go wystawiono, bo ciągle chcieliśmy go oglądać, ale nikt nie chciał tego zaproponować, bo głupio było ciągnąć drugą osobę do tego samego pomieszczenia dziesiąty raz z rzędu.
Kochanie kojarzy mi się bardziej z milczeniem niż z mówieniem, bo mówić można o czymś z każdym, nawet ze świeżo poznaną panią, obok której siedzisz w samolocie i to wystarczy, by poznać całą historię jej rodziny, a w szczególności marki aut, którymi jeżdżą mężowie jej wnuczek. Ale nie z każdym można być cicho bez uczucia, że nie mówiąc robisz coś bardzo nie tak.
Pamiętam wspólne milczenie, gdy leciały już napisy końcowe; przewijały się białym maczkiem na czarnym tle wspomnienia o ludziach, których nigdy nie spotkaliśmy, nie spotkamy i nie zapamiętamy, ale dołożyli swoje cegiełki do uczynienia naszego wieczoru słodszym. Ciszę po filmie i po kawie (zapomnieliśmy, że kubki stoją na podłodze tuż obok, więc pewnie byśmy je przewrócili, gdybyśmy zamierzali kiedykolwiek wstać spod koca). Z telewizora dobiegała nas muzyka, ale równie dobrze mogłoby jej nie być, bo przecież mamy nasze oddechy i pulsowanie żył w zgięciach łokci ramion, którymi obejmujemy się tak mocno, by ścisnąć się w zwartą całość.
Kiedyś myślałem, że będę zawsze sam, bo nikt nigdy by nie stwierdził, że najpiękniejsze są we mnie moje pęknięcia, a gdy patrzę w lustro, składam się wyłącznie z pęknięć.
Teraz myślę, że nie wiem, czy tak będzie. Nigdy tego nie powiesz, ja też nie uwierzę w to zbyt łatwo, ale gdy będziemy pocić się razem, to może wszystko się jakoś poskleja.

25.03.2023
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 02:29 przez Bernierdh, łącznie zmieniany 1 raz.
"Włóż siano do jabłka i zjedz jakąś świeczkę" - T.S.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16904
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#2 Post autor: eka » 18 kwie 2023, 22:24

Bernierdh pisze:
17 kwie 2023, 20:49
Ale nie z każdym można być cicho bez uczucia, że nie mówiąc robisz coś bardzo nie tak.
Właśnie, to ta różnica. Najpiękniejszą rozmowę bez słów można prowadzić z Tą wyjątkową/Tym wyjątkowym człowiekiem.

Bernierdh pisze:
17 kwie 2023, 20:49
najpiękniejsze są we mnie moje pęknięcia, a gdy patrzę w lustro, składam się wyłącznie z pęknięć.
Mega. Tylko "pęknięcia" są warte prawdziwej literatury.

Dzięki, Bernierdh.
:kofe:


Dobrze, że masz dopiero 26/27 : )

Awatar użytkownika
Bernierdh
Posty: 168
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:36

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#3 Post autor: Bernierdh » 19 kwie 2023, 22:48

To ja Tobie dziękuję.
:rosa:

W tym roku kończę 28 : D
"Włóż siano do jabłka i zjedz jakąś świeczkę" - T.S.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16904
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#4 Post autor: eka » 22 kwie 2023, 13:05

Jest więc nadzieja, że zdążysz siebie pokochać, a opinia czytelników też na pewno pomoże. Najlepiej gdyby to się stało jeszcze przed trzydziestką :)
Czego życzy najserdeczniej od zawsze zauroczona Twoim pisaniem - ja.

:kofe:

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16904
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#5 Post autor: eka » 22 kwie 2023, 13:09

I uciesz moje oczy. Obiecuję, że jeśli będzie za co, dołożę "pęknięcie" - chociaż wątpię w to bardzo, boś utalentowanym szczęściarzem od słowa.

Awatar użytkownika
Bernierdh
Posty: 168
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:36

Może pokochasz mnie tak mocno, że też się pokocham

#6 Post autor: Bernierdh » 10 maja 2023, 02:29

:rosa:
"Włóż siano do jabłka i zjedz jakąś świeczkę" - T.S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”