• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

We dwoje

Wyjątkowo krótkie utwory poetyckie
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BerniM
Posty: 137
Rejestracja: 11 cze 2019, 21:20
Lokalizacja: kraków
Płeć:

We dwoje

#1 Post autor: BerniM » 28 lut 2020, 14:10

Wyznam ci to przy kawie
w naszej malutkiej kawiarence,
nasze uczucia splątane szalikiem
ulecą w drugie niebo.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

We dwoje

#2 Post autor: lczerwosz » 28 lut 2020, 14:50

To jest uwaga ogólna, do tej miniatury i do krakowskiego Kazimierza. To bardzo trudne, jak wyrazić uczucie bez nazwania swojej skłonności czy przychylności. Jak pomyśleć o niebie, a nawet o drugim niebie, nie nazywając nieba, jak wyznać nie mówiąc: o teraz wyznaję coś ważnego. Aby odczuć czułość niepotrzeba go nazywać takim, przepraszam, pompatycznym słowem. Nawet określenie we dwoje niesie w sobie już po wielokroć zdetonowany ładunek emocjonalny. By nazwać światło nie trzeba języka.
Ja wiem, to jest sztuka. Ale inaczej język poetycki potocznieje. Już nie przestrzegam, żeby nie używać słów typu serce, jako biologicznego substratu miłości, co zresztą jest całkowicie nieprawdą. Czasem myślę, jak wyglądałaby poezja w mowie zwierząt. Przecież odczuwają emocje i uczucia.
Ale to wszystko, co napisałem, nie zaprzecza, że takie słowa brzmią pięknie.

Awatar użytkownika
BerniM
Posty: 137
Rejestracja: 11 cze 2019, 21:20
Lokalizacja: kraków
Płeć:

We dwoje

#3 Post autor: BerniM » 28 lut 2020, 15:49

To prawda i nigdy nie smakują jak odgrzany kotlet, nigdy się nie znudzą jak kromka chleba z masłem...Dwa słowa w których wszystko się zawiera :))ile wierszy napisano o miłości ? I i w dodatku jakich pięknych :)) Czasem słowa nie są potrzebne, poezja nie jest potrzebna ,ale to taka wisienka na torcie.Czy wiesz,że gołębie łączą się w pary na całe życie ? Lubię nasze krakowskie gołębie,są bardzo mądre,nie są powierzchowne ,znają piękno miłości .
Pozdrawiam :vino:

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

We dwoje

#4 Post autor: Lucile » 28 lut 2020, 16:01

BerniM pisze:
28 lut 2020, 15:49
Lubię nasze krakowskie gołębie,są bardzo mądre,nie są powierzchowne ,znają piękno miłości .
A ja mam uczucia ambiwalentne. Czy wiesz, droga Beniu, jak swego czasu, dokładnie obes...y wszystkie parapety, gzymsy i rynny w Collegium Maius? - czyli każdy medal ma dwie strony.
BerniM pisze:
28 lut 2020, 14:10
drugie niebo.
jak siódme niebo.
To prawda, w klimatycznych, maleńkich i starych krakowskich kawiarenkach - oprócz aromatu kawy - unosi się mgiełka miłosnych westchnień i wyznań. Kto tego nie przeżył, niech żałuje, chociaż... na takie uczucia nigdy nie jest za późno. Czyż nie?
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

Awatar użytkownika
BerniM
Posty: 137
Rejestracja: 11 cze 2019, 21:20
Lokalizacja: kraków
Płeć:

We dwoje

#5 Post autor: BerniM » 28 lut 2020, 16:36

Fakt, nie znam innego miasta z takimi klimatami jak Kraków:)) Ile ciekawych,zabawnych wspomnień w jednym tylko mieście :kofe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „MINIATURY”