• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Dylemat

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 676
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:48

Dylemat

#11 Post autor: Dante » 26 cze 2018, 18:29

: szczepantrzeszcz » 19 cze 2018, 20:03

Szczepan, wszechpolski zaściankowy moher, z prawdziwą przyjemnością wiersz przeczytał. W pierwszych strofach wyczytał myśl ogólną, która dobrze się w duszy ułożyła. W strofach ostatnich nastąpiło brutalne przejście do konkretu - bezceremonialne ściągnięcie owej myśli z piedestału. Podczas ściągania myśl się opierała, szaty się nieco podarly, a na koniec owa myśl szlachetna nosem w glebę zaryła i nieco ze swej szlachetności utraciła.

Lucyna ma rację. Trzeba albo od początku "łopatologicznie" i pojechać ostro do końca, albo dać sobie spokój i z sejmem, i z kotem.


Właściwie, to muszę się z tym zgodzić.
W pierwotnej wersji ostatnich dwóch wersów nie było i tak powinno było zostać.
Dodałem je będąc nieco wkurzony pewnymi zaszłościami i to był błąd.
Natomiast co do sejmu, to bez względu na to jaka opcja w nim przeważa, mam wyjątkowo kiepskie zdanie na temat zasiadających w nim "wybrańców" narodu, zwłaszcza, że główna ich rola to podnoszenie rąk tak jak im ktoś każe.

Dziękuję za cenne i słuszne uwagi.

Pozdrawiam

AD
Co partaczowi zajmie trzy strony,
geniusz w trzech słowach pomieści,
dlatego wierszy moich jest mało,
lecz za to ileż w w nich treści
;-)

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Dylemat

#12 Post autor: szczepantrzeszcz » 26 cze 2018, 22:16

Dante pisze:
26 cze 2018, 18:29
mam wyjątkowo kiepskie zdanie na temat zasiadających w nim "wybrańców" narodu, zwłaszcza, że główna ich rola to podnoszenie rąk tak jak im ktoś każe.
Podobnie, jak ja, chociaż... Gdyby (mniejsza o opcję) solidarnie podnosili ręce tak, jak ktoś im każe, nie byłby to jeszcze bardzo zły wariant. Ponure myśli budzi we mnie niedbalstwo, opieprzanie się, pazerność i pycha, pycha, pycha podsycana przez media i doprowadzona do absurdu.

A wiesz co postrzegam jako najgorsze? Fakt, że taki stan rzeczy, jak Europa długa i szeroka, po drugiej stronie Atlantyku podobnie, a Chińczyki zacierają łapki i robia swoje.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16931
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Dylemat

#13 Post autor: eka » 26 cze 2018, 23:04

Dante pisze:
26 cze 2018, 18:23
EKA: Nihil novi, a na domiar złego kiepściutke, wysiłkowe pisanie pod wymogi formy, jak tu np. niezręczna inwersja dla zachowania średniówki:
Dante pisze:
mędrzec w postaci skrył się Stańczyka,


Na wstępie muszę podziękować za zainteresowanie się moim skromnym wierszykiem, choć mniemam, że to raczej szukanie
okazji do zabłyśnięcia poprzez "efektowną" krytykę, aczkolwiek zastanawiam się, czy krytykowane fragmenty nie zostały wybrane zbyt pochopnie.
A cóż niezręcznego jest w zacytowanej inwersji ??? No, jeszcze gdyby tych inwersji było zbyt wiele, ale nie jest. Pudło, Droga Pani

Rozum wzięty na raty, wzięty, nie kupiony, a brany po trochu przez wieki. Chyba nie trzeba być Einsteinem poezji, aby to zrozumieć
Pominę już "wysiłkowe pisanie pod wymogi formy", Może dla Pani byłoby by to wysiłkiem, ale to nie mój kłopot.
Serdecznie dziekuje za "geniusza", ale może Pani troszkę przesadziła, niemniej to miłe :)

Pozdrawiam
AD
Luźne uwagi, Proszę Pana, daleko im do merytorycznej, głębokiej analizy warsztatu. Święta prawda:)
Najważniejsze, że Autor tekstu ma satysfakcję ze swojej riposty, a ja? No cóż... zdania nie zmieniam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dante
Posty: 676
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:48

Dylemat

#14 Post autor: Dante » 27 cze 2018, 20:23

eka pisze:
26 cze 2018, 23:04

Luźne uwagi, Proszę Pana, daleko im do merytorycznej, głębokiej analizy warsztatu. Święta prawda:)
Najważniejsze, że Autor tekstu ma satysfakcję ze swojej riposty, a ja? No cóż... zdania nie zmieniam.
Pozdrawiam.
Ależ Szanowna Pani, ani mi w głowie nakłanianie Pani do zmiany zdania, ma Pani pełne prawo mieć własne zdanie tak w sprawie mojego wiersza jak i w każdej innej sprawie.
Co do mojej satysfakcji z riposty, to nie jest nadmierna, gdyż riposta nie wymagała specjalnego wysiłku.

Pozdrawiam
AD
Co partaczowi zajmie trzy strony,
geniusz w trzech słowach pomieści,
dlatego wierszy moich jest mało,
lecz za to ileż w w nich treści
;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRADYCYJNE FORMY RYMOWANE”