• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Do

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Do

#1 Post autor: Agnieszka R. » 08 lis 2022, 20:32

Prz.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, 21:40 przez Agnieszka R., łącznie zmieniany 3 razy.

januszek
Posty: 841
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Do lekarstw

#2 Post autor: januszek » 08 lis 2022, 22:09

No , jak dla mnie najciekawszy, najlepszy z tych zaczynających się od słów:
Agnieszka R. pisze:
08 lis 2022, 20:32
przyjęłam leki
A słowa
Agnieszka R. pisze:
08 lis 2022, 20:32
i wtedy po raz pierwszy zrozumiałam moją matkę o której ksiądz na pogrzebie powiedział jeśli ktoś jest bez grzechu niech pierwszy rzuci
zestawiłem z "Historia nawróconej duszy" - końcowym fragmentem z :

https://www.abbapater.pl/bog-ojciec-glo ... bjawienie/

wersja audiowizualna: https://www.youtube.com/watch?v=9vyPisg87nc

zamieszczam istotny fragment , podkreślenie moje.

"... W tym momencie – przed wydaniem ostatniego tchnienia – otwiera oczy, uznaje swoje grzechy i to jak bardzo oddalał się od prawdziwej drogi prowadzącej do Mnie. Następnie przychodzi do siebie i – żałosnym głosem, którego nikt z obecnych wokół nie słyszy – mówi Mi: „Boże mój! Teraz widzę, jak Twoja Miłość do mnie, o Panie, była wielka, a ja stale Cię obrażałem tak złym życiem. Nigdy nie myślałem o Tobie, Panie, mój Ojcze, mój Zbawicielu. Ty widzisz teraz wszystko. Proszę Cię, Panie, o wybaczenie mi całego tego zła, które widzisz we Mnie i które wyznaję w zawstydzeniu. Kocham Cię, mój Ojcze i Zbawicielu”.

Umarł w tej samej chwili. Oto jest przede Mną. Sądzę go z miłością Ojca, jak Mnie nazwał, i jest zbawiony. Przez pewien czas pozostanie w miejscu ekspiacji, potem będzie szczęśliwy na wieki. A Ja, jak za jego życia radowałem się w nadziei, że zbawię go przez jego skruchę, tak jeszcze bardziej raduję się z Moim dworem niebieskim, że zrealizowałem Moje pragnienie i że jestem jego Ojcem na całą wieczność. ...."

Wynika z niego że jest możliwe nawrócenie w ostatniej chwili, niezauważalne dla otoczenia i w tym znaczeniu słowa wypowiedziane na pogrzebie "Krysi" są słuszne i prawdziwe.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin Sztelak
Posty: 5187
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Do lekarstw

#3 Post autor: Marcin Sztelak » 09 lis 2022, 18:21

Są tacy, którzy rzucą, bez zastanowienia... Wiersze udany, tylko można by podzielić ten długi wers, że względów hmm... graficznych.

Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Do lekarstw

#4 Post autor: Agnieszka R. » 10 lis 2022, 08:58

Dziękuję serdecznie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”