• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Auschwitz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Auschwitz

#11 Post autor: Lucile » 27 sty 2021, 17:59

Zło jest złem i nie licytowałabym, gdzie większe: hitleryzm, stalinizm, a rzeż Ormian, którą do tej pory turecka strona nie chce uznać za ludobójstwo? Zresztą, wystarczy sięgnąć do historii; zostaną nam pełne garście przykładów - jak to się zwykło mówić - nieludzkiego okrucieństwa. Niestety, ludzkiego, jak najbardziej ludzkiego…

Dzisiaj 76 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau. Takie moje prywatne pragnienie; niechaj nie dzieli, a - z szacunkiem wspominając miliony zniszczonych i zabitych (nie tylko tam) ludzkich istnień - łączy w pracy nad wspólną przyszłością, bowiem miejsce we wszechświecie mamy tylko jedno i (jak na razie) nie zanosi się, byśmy skolonizowali inną „Ziemię”.

Pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


[email protected]

zimny grog
Posty: 834
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Auschwitz

#12 Post autor: zimny grog » 27 sty 2021, 18:17

Lussi, nie idzie o licytowanie, ludobójstwo jest ludobójstwem bez względu kto się go dopuścił. tylko, że w mówieniu w sferze publicznej o tych potwornościach, proporcje są zachwiane, niestety. oczywiście pomniejszych od tych dwóch na przestrzeni wieków jest legion. więc dobrze by było naświetlać haniebne uczynki wedle wielkości i po równo.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Auschwitz

#13 Post autor: lczerwosz » 27 sty 2021, 18:20

Krokus pisze:
27 sty 2021, 16:45
jak widzę patriotów z przepaskami, ze swastyką, to zaczynam się bać
Nie bój się. Polacy ze swastykami nie latają. Chyba, że do filmu w TVN.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Auschwitz

#14 Post autor: Krokus » 27 sty 2021, 18:25

Nie rozumiem co ma z tym wspólnego TVN?

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Auschwitz

#15 Post autor: Krokus » 27 sty 2021, 18:28

Zimny grog, wstawiłem ten wiersz bo jest rocznica. Nie kwestionuję ani nie umniejszam zbrodni stalinowskich.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Auschwitz

#16 Post autor: lczerwosz » 27 sty 2021, 23:17

Krokus pisze:
27 sty 2021, 18:25
Nie rozumiem co ma z tym wspólnego TVN
Wiem, to nie o wierszu. Była taka maskarada zaprojektowana i odegrana tylko po to , aby ją pokazać na ekranie, byśmy zapamiętali, jak Polacy świętują urodziny Hitlera, a to zwykła manipulacja.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Auschwitz

#17 Post autor: Krokus » 28 sty 2021, 15:20

To nie była żadna maskarada, to wszystko było prawdą, wiem to bo mieszkam niedaleka Wodzisławia.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Auschwitz

#18 Post autor: Krokus » 28 sty 2021, 15:24

Tym którzy w to wątpią proponuję wgłębić się w temat, jest taka organizacja, a może już ją rozwiązano 'Duma i Nowoczesność".

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Auschwitz

#19 Post autor: lczerwosz » 28 sty 2021, 21:33

Krokus pisze:
28 sty 2021, 15:24
a może już ją rozwiązano "Duma i Nowoczesność"
Tak rozwiązano, ale nie problem, a ową organizację.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... oczesnosc/
A idiotów nie brakuje i prowokatorów również.
Proponuję nie tworzyć z Portalu literackiego 8 piętro organizacji światopoglądowej. Na ewentualne dyskusje i wzajemne przekonywanie do swoich racji zapraszam na portal "Ego i ja". Prośba wynika z faktu, że dyskusja światopoglądowa niesie silniejsze i mniej skomplikowane emocje niż dyskusje o tekstach, które tu mamy. Co nie oznacza, że ma nie być utworów zaangażowanych, choć grozi im przewaga przesłania nad formę, czego przykładów jest wiele, zwłaszcza w utworach pisanych naprędce na konkretny termin, datę. Tu nie piszę o Twoim tekście, który broni się znakomicie przez próbą takiego zarzutu.
Wiersza zaś trzeba pogratulować
Krokus pisze:
27 sty 2021, 16:45
W swoich wierszach o opowiadaniach staram się zadawać pytania, zmusić czytelnika do myślenia.
I dobrze to wychodzi. :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”