• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

deframmentazione

Wiadomość
Autor
AS...
Posty: 1266
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:57

deframmentazione

#11 Post autor: AS... » 05 lip 2019, 22:47

pocieszyłeś mnie zacny Marcinie, bo nie raz myślałem że mam zwidy ;)
Twoje :beer:

Awatar użytkownika
Kaszmir
Posty: 16
Rejestracja: 02 lip 2019, 07:24

deframmentazione

#12 Post autor: Kaszmir » 06 lip 2019, 08:44

Witam
Świetny przekładaniec naszych spojrzeń. Trwa spektakl niczym medytacja, ciemność a jednak nie czarna. Oko ludzkie zmysł wzroku posiada szereg zdolności i wspólpracuje z innymi zmysłami i z otoczeniem. Nasza wyobraźnia jest magazynem rożnych obrazów.
U jednych poukladane i posegregowane, u innych tak zwanych dziwaków panuje rozgardiasz. Oko ma tylko zdolność wykrywania i zakodowania pewnych obrazów jakie potrzebne są w danej chwili, minimum zakresu padania światła. Bardziej skomplikowane oko jest w stanie dostarczyć więcej informacji o kierunku padania światła. Nawet potrafi zobaczyć jego intensywność oraz kształty obiektów.
Nasze oczy odbierają minimalny inny obraz, który scala się w ośrodku wzrokowym i dzięki temu mamy widzenie trójwymiarowo -przestrzenny. Jednak tylko do pewnych odleglości widzimy stereoskopowo.

... znienacka obraz wypuszczony z oczu
tak harmonijnie wmieszany w pustkowie - wcale nie tak do końca, bo tam nie ma pustkowia, defragmentacja nie jest rozdrabnianien obrazu, bardziej scalaniem. Ponieważ znienacka obraz wypuszczony z oczu wchłania inne zmysly jak smak, zapach, dotyk, dżwięki i inne odgłosy. Czujemy emocje i obecność żywiołow: ciepło-ogień, wiatr-powiew, woda-szum morza.

... w oknach szeroko otwartych na wieczność
widzę wyraźnie i wiernie jak nigdy - w naszych oczach przechowujemy pamięć o przeszlych czasach i odtwarzamy je w takich chwilach. Pamietamy co kiedyś, bo te obrazy mamy zakodowane. Dzisiaj dopiero skalamy i odkładamy na półkę, by za jakiś czas wyjąć.

... zupełnie jasne rzeczywiste miejsce
w którym już nie wiem czy to głos czy echo - pewnie ten drugi co w nas mieszka formatuje pewne odczucia i niedopowiedzenia. Czy oczy zewnętrzne widzą inaczej niż oczy wewnętrzne? Poznać odpowiedź jest trudno.
Pozdrawiam pięknie

Hosanna
Posty: 1860
Rejestracja: 24 cze 2012, 13:50

deframmentazione

#13 Post autor: Hosanna » 08 lip 2019, 23:46

myślałam że chodzi o fatamorganę
złudzenie o pochodzeniu i fizycznym i psychicznym
to czego pragniemy ukazuje się nam w drżącej perspektywie lecz bardzo realnie

po wyjaśnieniach musze stwierdzić że ja takich stanów nie miewam
na jawie
w snach owszem
czasem nawet wiem że to sen
lecz to sen

Psychologia zorientowana na proces (czyli POP) twierdzi że również za dnia śnimy i mamy krótsze zazwyczaj lecz jednak sny

może więc był to taki sen
a może wytwór Twojej wyobraźni przywołany świadoma wolą

pamiętam kiedyś przeżyłam bardzo intensywną przygodę (ogólnoludzką)
i kilka miesięcy potem ktoś puścił w radio jakiś wywiad z tego wydarzenia i z tymi osobami które bardzo mocno wyryły się w mojej pamięci
i to było trochę podobne do Twojego
ten głos był jak wstrząs
przywołał przeszłość która zdominowała na chwilę Wszystko inne i oddałam się temu totalnie
Było mocne i trochę bolało bo taka była natura moich wspomnień

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”